Program

21 grudzień 2017, czwartek, godz.20:00

DANIEL GEORGIEV & STACHU ŁUKASZEWSKI

geor-kw

Bułgaria – Polska – Afryka w wędrownym projekcie 2@1. Autorskie kompozycje bałkańskiej tradycji w jazzowo-elektronicznej interpretacji na duet, trio oraz kwartet.

Daniel Georgiev – kompozytor, muzyk, artysta występujący z elektronicznymi skrzypcami i looperem. Urodził się w Bułgarii, przygodę ze instrumentem zaczął w wieku 4 lat.

Jest absolwentem Narodowej Akademii Muzycznej im. D.Hristova w Varnie oraz P. Vladiguerov State Music Academy gdzie studiował pod okiem Valentina Gerova.

Od 2000 roku podróżuje ze swoją pracą po Europie. Na przestrzeni ostatnich 17 lat zagrał setki koncertów z formacjami różnych gatunków. Występował z NSO orchestra, Dobrich Kamerata, Shumen Philharmony, Kamerata Metronome i wieloma innymi.

Od 2005 roku promuje autorski materiał na skrzypce i looper wystawiając go solowo oraz w projekcie 2@1, w ramach którego aranżuje swoje kompozycje na dwa instrumenty współpracując z muzykami różnych krajów.

Jego dyskografia obejmuje dziesięć albumów, single, oraz muzykę skomponowaną dla teatrów i produkcji filmowych.

Stanisław Łukaszewski – warszawski perkusista, występujący sesyjnie z artystami różnych gatunków. Trwale związany z afrykańską muzyką etniczną senegalskiego zespołu Afrojamin oraz improwizatorskim duetem jazz-fusion z Michałem Złakowskim. Koncertował również w klubowych formacjach elektronicznych – m.in Yoruba, DJ Grzana.

Gra od najmłodszych lat; artysta world music, podróżnik – uczestnik teatrów ulicznych i koncertów w Islandii, Francji, Holandii oraz Szwajcarii.

Amadou Fola – multiinstrumentalista – gra m.in na djembe, sabar, tama, balafon, gitarze i ngoni. Jest kompozytorem, i pomysłodawcą grupy Afrojamin, a poza tym tancerzem, wokalistą i propagatorem afrykańskiej kultury w Polsce. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w domu o muzycznych tradycjach. Szkolił go kuzyn – Ibou Seyd, weteran instrumentu (dorobek, piekna historia, miejsce w orkiestrze narodowej). Amadou Fola -reprezentant młodego pokolenia – współpracował ze starymi mistrzami kontynentu i arystami muzyki współczesnej m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w koncertach obok takich Artystów, jak: Angelique Kidjo, Youssou N’Dour, Omar Pene, Daara J., Carlou D., Vivianne, Uzda. Po przyjeździe uczy, nagrywa sesyjnie i pracuje nad autorskim materiałem Afrojamin. Artysta dwóch kontynentów, bohater festiwali. Mieszkaniec świata, występował na festiwalach w Dubaju, Maroko, Czechach oraz w Polsce. Wziął również udział w projekcie z polską multiinstrumentalistką – Marią Pomianowską – w ramach którego została nagrana płyta „Polska – Senegal. Muzyka z 2 kontynentów”. Prowadzi obecnie regularne warsztaty gry na djembe oraz tańca na terenie Poznania i Warszawy.

Michał Złakowski – gra na instrumentach klawiszowych od siódmego roku życia i odtąd nie rozstaje się z muzyką. Przez wiele lat pokazywał autorski materiał z poznańskim zespołem Between Spaces oraz Sample Jazz +Npot, których był założycielem. Od roku występuje w improwizatorskim duecie z S. Łukaszewskim i współorganizuje serię wydarzeń – Łukaszewski, Złakowski & Przyjaciele-Fusion Jam. Obecnie przygotowuje płytę solową.

Daniel Georgiev - skrzypce elektryczne, looper, Stachu Łukaszewski - perkusja, sampler oraz goście: Michał Złakowski - piano, Amadou Fola - djembe, wokal
Bilety
dostępne online:
jeden bilet + jeden DARMOWY album
30 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu
https://danielgeorgiev.bandcamp.com/album/bluenote-poznan
(Pobranie albumu jest jednoznaczne z kupnem biletu i wpisaniem na listę).
oraz w biurze klubu: 30 zł - przedsprzedaż, 50 zł - w dniu koncertu