Program

27 marca 2019, środa, godz.20:00

Cudzesy: Trzy po trzy oraz Klub Szyderców Bis

bis-final-bw-2-fullres (10 of 56)

Kolejny występ z cyklu podwójnych koncertów! Tym razem na scenie wystąpią zespoły Trzy po trzy oraz Klub Szyderców Bis!

Idea polega na prezentowaniu dwóch wykonawców grających muzykę autorską z polskimi tekstami. Wykonawcy są równorzędni – żaden nie jest supportem ani daniem głównym koncertu. Kolejność jest losowana, a wykonawcy grają na scenie naprzemiennie po dwa sety bez żadnych przerw. Dodatkowo każdy z zespołów wykonuje jako niespodziankę jeden numer tej drugiej kapeli.

Zespół Trzy po Trzy – one trzy i ich trzech. Trzy różne głosy, trzy instrumenty. Bliska jest im kraina łagodności, choć bez lęku sięgają również po mocniejsze brzmienia. Niezmiennie jednak wybierają akcent na słowo, które ma ze sobą coś nieść. W tym celu prócz autorskich tekstów wertują tomiki i szperają po antykwariatach, często sięgają po teksty literackie, do których tworzą muzykę. W efekcie, ze sceny usłyszeć można teksty Tadeusza Nowaka, Juliana Tuwima, Osipa Mandelsztama, Haliny Poświatowskiej. Poznali się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy Studio Teatralnym Próby. Tam się polubili, tam często wracają, m.in. po to, by grać na zamkowych scenach.

IMG_4816Klub Szyderców Bis to poznański kabaret, nawiązujący stylistyką do kabaretów międzywojnia. Specjalizują się w piosence, a jego twórcy wielokrotnie odnosili sukcesy w dziedzinie piosenki literackiej. Do Szyderców należą: Dominika Dobrosielska (wokalistka), Krzysztof Dziuba (aktor, wokalista), Przemek Mazurek (autor scenariuszy, kompozytor, autor tekstów i wykonawca) oraz Bartłomiej Brede (poeta, konferansjer). Działając od 2015 r. dali się poznać zarówno poznańskiej publiczności (m.in. na koncertach z cyklu Śpiewamy Polskie Piosenki i Wieczorach z Piosenką Nieobojętną), jak i ogólnopolskiej (udział i nagrody na festiwalach: PAKA 2018, OSPA 2017 i 2018). Jesienią 2018 r. miała miejsce premiera ich drugie spektaklu pt. „Zielony Batalionik, czyli kabaret na froncie”, nawiązującego do twórczości pierwszych polskich kabaretów.

Bilety
30 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl