Program

22 kwietnia 2018, niedziela, godz.19:00

CLOSTERKELLER: VIOLET (25-LECIE) i VIRIDIAN TOUR

closterkeller-kw

Koncert w ramach wiosennej trasy koncertowej zespołu Closterkeller – Violet & Viridian Tour 2018, które będą się odbywały pod znakiem obchodów 25-lecia płyty „Violet” i najnowszego wydawnictwa zespołu „Viridian”.

Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo utwory z tych dwóch płyt, oraz znane utwory z albumu „Nero” z 2003 roku, który to w tym roku również ma swój okrągły jubileusz 15-lecia.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą. Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana; od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco „zakręconego” pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Viridian – 2017
Po sześciu latach od ostatniego krążka „Bordeaux”, zespół wydał kolejny, dziesiąty album studyjny, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studiu Kultowe Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym. Oficjalna premiera albumu „Viridian” odbyła się 22 września 2017. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.

Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór zatytułowany „Kolorowa Magdalena” nominowano w kategorii przebój roku.

Violet – 1993
Trzeci album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Izabelin Studio, którego reedycja ukazała się po sześciu latach od premiery nakładem Metal Minds Records zawierając dodatkowe trzy bonusowe kompozycje i dwa wideoklipy do utworów „Babeluu” i „W moim kraju”.

Nero – 2003
Siódmy album studyjny zespołu Closterkeller wydany przez Matal Mind Productions, który rok po premierze doczekał się wersji anglojęzycznej. Płyta dotarła na 25. miejsce listy OLiS.

Bilety
35 zł - przedsprzedaż
45 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące +10 zł (tylko antresola)
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl