Program

11 luty 2018, niedziela, godz.19:00

Chris SCHITTULLI & Bogdan HOŁOWNIA

Chris Schittulli i Bogdan Hołownia_fot. Sławomir Haratym

Duet wyjątkowy. Spotkanie dwóch osobowości o niespotykanej wrażliwości muzycznej i charyzmie, francuskiego wokalisty Chrisa Schittulli i polskiego pianisty jazzowego Bogdana Hołowni, w niebanalnym repertuarze o miłości, po francusku z polską nutą i dialogiem pełnym poczucia humoru.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Artyści sięgają po utwory z kanonu wielkich polskich piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa, Juliana Tuwima, Jacka Cygana interpretowanych po raz pierwszy po francusku oraz niezapomnianych piosenek francuskich mistrzów – Edith Piaf, Charles Trenet, Yves Montand, Jacques Brel, Serge Gainsbourg,  Gilbert Bécaud czy Michel Legrand.

Nowe, subtelne i zaskakujące aranżacje, wyjątkowe warunki głosowe Chrisa, który zachwyca wrażliwością, charyzmą i ciepłą barwą głosu oraz mistrzowska interpretacja utworów przez Bogdana, wirtuoza fortepianu,  dają niezwykły, nowy przekaz piosenek. Wszystkie elementy układają się w harmonijną całość tworząc wspaniałą, niepowtarzalną i intymną atmosferę, zabierając odbiorów w muzyczną podróż po Francji i Polsce.
Koncert wyjątkowy, poruszający, niespotykany i budzący zachwyt wśród publiczności.

Panowie zaprosili również poznańskiego saksofonistę Jana Adamczewskiego, który gościnnie wystąpi tego wieczoru w Blue Note.

Bilety
60 zł

dostępne w biurze klubu oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl