Program

11 marzec 2022, piątek, godz.20:00

Bryska i Luna

Dwa muzyczne odkrycia roku. Dwa kobiece żywioły. Dwa nurty muzyczne.

Niespełna 20-letnia bryska ma za sobą bardzo pracowity okres – w ciągu 4 miesięcy zdążyła zaprezentować słuchaczom 10 utworów, z których każdy zaskakuje, intryguje i pozostaje w głowie. Poza przebojowością, jej twórczość można określić też jako “ważną” – chwytliwe melodie często dotykają problemów młodych ludzi, które muzyka pop zdaje się zwykle omijać. Podczas gdy piosenki „Panika”, „Drama” czy „Naiwna” zyskują coraz większe grono fanów, to aktualnie na antenach największych polskich rozgłośni radiowych można usłyszeć najnowszy singiel bryski „Lato (pocałuj mnie)”. 12 listopada ukazał się debiutancki mini-LP „Jestem bryska”, który od razu po premierze trafił na szczyt listy TOP100 najlepiej sprzedających się winyli w Empiku.
Niedawno ukazał się nowy singiel bryskiej „Na legalu”, z kolei utwór „Odbicie” jest numerej jeden w RMF FM. Ponadto artystka została pierwszą gwiazdą najnowszej serii K-Mag pt. „Ale siada!”

Luna to artystka sceny alternatywnej, która jako pierwsza Polka i jedna z 35 młodych, obiecujących wokalistek na świecie, została zaproszona do akcji Spotify „Equal” na rzecz kobiet, a jej wizerunek prezentowany był na nowojorskim Times Square. Artystka występowała na deskach warszawskich teatrów muzycznych i opery. Tylko w ostatnim czasie zaśpiewała m.in. na scenie alternatywnej Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu czy podczas gali TikTok – Rising Star. Z dojrzałą wizją siebie zadebiutowała piosenką i teledyskiem „Luna”. Słuchacze docenili także jej charakterystyczną barwę głosu w połączeniu z hipnotycznym, elektronicznym brzmieniem w kolejnych singlach: „Zgaś”, „Mniej”, „Wirtualne Przedmieście” czy „Zabierz mnie”. Wydała niedawno minialbum „Caught in the night”, a promujący go utwór „Fade” został doceniony na 14 playlistach New Music Friday poza Polską.

Bilety: 39 zł – dostępne na Eventim i eBilet

Organizator: Good Taste Production