Program

06 kwietnia 2018, piątek, godz.20:00

BRIAN CHARETTE – SOUL MATES

a_RAD9631

Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette – jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu, powraca do Blue Note! Wirtuoz organów Hammonda B3, autor licznych publikacji popularyzujących ten instrument, od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w muzycznych rankingach.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Zanim Charette stał się osobą rozpoznawalną w nowojorskim świecie muzycznym, wychwalanym przez krytykę kompozytorem i liderem własnych składów koncertowych, grał z wieloma uznanymi artystami, jak Joni Mitchell, Chaka Khan czy Lou Donaldson.

Obecnie Brian ma na swoim koncie dziesięć płyt – jako lider różnych składów – oraz kilkanaście albumów, na których występuje w charakterze muzyka sesyjnego.
Wykonując zarówno covery jak i oryginalny materiał, Charette gra lekko, pływająco – wręcz swawolnie. Skłania się ku mistrzom gatunku, ale również tworzy własny, fascynujący koktajl dźwięków, pochodzących jakby z 1963 roku.

Brian Charette, oprócz koncertów w Stanach Zjednoczonych (w Nowym Jorku, Los Angeles, Detroit, Cleveland, Nowym Orleanie), występował także w Hiszpanii, Indonezji, Czechach i Niemczech.

Charette jest także aktywnym edukatorem muzycznym. Pisze materiały dla „Keyboard Magazine”, „DownBeat” i „Muzikus”. Prowadzi zajęcia w klasach mistrzowskich na całym świecie, a także letnie warsztaty jazzowe w Jesek Conservatory w Pradze.

Poza muzyką Brian zafascynowany jest szachami oraz White Crane kung fu, w którym posiada czarny pas.

Brian Charette – Hammond B3, Libor Smoldas – gitara, Tomas Hobzek – perkusja
Bilety
50 zł – pierwsza pula
70 zł – druga pula / w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl