Program

15 październik 2021, piątek, godz.21:00

BNPC 2021: ZK Collaboration

zk-c

ZK Collaboration zaprezentują materiał z wydawanej w serii Polish Jazz płyty „Slow Food”. Tym albumem otwierają nowy, barwny rozdział w historii tej prestiżowej serii. Nie należy on do mainstreamowych, a mnogość inspiracji i wpływów przyswojonych i przetworzonych przez każdego z muzyków w sposób organiczny jest zaskakująca.”

Album „Slow Food” jest niczym wyrafinowane i starannie przygotowane danie, w którym jazz, funk, fusion, punk, rock’n’roll połączone improwizacją tworzą niezwykłą całość.

ZK Collaboration jest grupą przyjaciół. Niektórzy z nich siedzieli razem w ławkach szkolnych, razem studiowali, podróżowali, tworzyli muzykę, od zawsze czerpiąc z młodzieńczej energii i niezwykłej interakcji, którą wypracowali grając razem przez lata.

Współliderami i założycielami zespołu są Adam Zagórski i Maciej Kądziela. To oni postawili przed sobą wyzwanie, aby zakończyć ten wszechobecny muzyczny „fast food” i przygotowali niezwykle dopracowany album.

Mówią o sobie i swojej muzyce: „Naszym celem jest przełamywanie barier, poszukiwanie nowych rozwiązań i nieustanny rozwój, nie zapominając, że muzyka to zabawa i nasza absolutna miłość. Jeśli robisz coś, w co wierzysz, kochasz…. polegaj na tym i ufaj sobie. Jeśli tak jest, to musi to być dobre, musi być to! Taka jest nasza muzyka!”

.
.Blue Note Poznań Competition 2021
dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Maciej Kądziela – saksofony, Adam Zagórski – perkusja, Mateusz Gawęda – fortepian, Marek Kądziela – gitara, Roman Chraniuk – kontrabas
Bilety
45 zł - pierwsza pula
60 zł - druga pula
30 zł - ulgowe wejściówki dla uczniów, studentów i seniorów dostępne w ograniczonej liczbie wyłącznie w biurze klubu

bilety na miejsca siedzące kupisz w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl