Program

08 październik 2021, piątek, godz.20:00

BNPC 2021: Kenny Garrett

Kenny-Garrett-by-Hollis-King

Jeden z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych, pięciokrotny laureat Grammy, promować będzie swój najnowszy album „Sounds From The Ancestors”.

Muzyka towarzyszyła Garrettowi już od najmłodszych lat – jego ojciec grał na saksofonie tenorowym i jazz obecny był w domu na co dzień. Rodzinne Detroit natomiast oferowało szerokie spektrum muzycznych doznań – soul, gospel, muzyka klasyczna, z których młody artysta chętnie czerpał.

Kariera Kenny’ego Garretta rozpoczęła się w Orkiestrze Duke’a Eliingtona (prowadzonej przez syna wielkiego Duke’a – Mercera). Kilka lat później Kenny przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał w Orkiestrze Mela Lewisa oraz współpracował z takimi artystami jak: Dannie Richmond, Art Blakey, Freddie Hubbard i Woody Shaw.

Swój pierwszy solowy album („Introducing Kenny Garrett”) wydał w 1984 roku. Chwilę później zaproszony został do współpracy z Milesem Davisem. Kolejnych kilka lat wspólnego koncertowania i wspólnych nagrań z Mistrzem wywarło niezatarty wpływ na jego życie i karierę.

Ostatnie dwie dekady to nieprzerwane pasmo sukcesów Kenny’ego Garretta – najwyższe oceny kolejnych jego albumów, grubo ponad 100 gościnnych nagrań, uznanie ze strony magazynu Rolling Stone, udział w ścieżce dźwiękowej do filmu „Love Jones” oraz najwyższe wyróżnienie – zdetronizowanie krzepkiego Phila Woodsa (w rankingu magazynu „DownBeat”) z pozycji najlepszego saksofonisty altowego.

Kolejny album – „Do Your Dance!” zainspirowała publiczność, która podczas występów Kenny’ego wstawała z ich miejsc i tańczyła w swoim rytmie. – Niektórzy niechętnie uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi niż oni. Mówię im: „Do your dance!” Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i „Rób swój taniec!” – tłumaczy Garrett.
„Do Your Dance!” to podróż przez rytmy z melodyjnego „Calypso Chant”, kojący, zainspirowany Brazylią „Bossa”, prowadzący do letniego ducha „Backyard Groove” i „Philly”.

Najnowszy album Kenny’ego – „Sounds From The Ancestors”, to wydawnictwo wielowątkowe – album nie mieści się w ciasnych ramach idiomu jazzowego. Garrett tworzy swój własny, unikatowy, polirytmiczny, pełen groovu, wszechświat. „Sounds From The Ancestors” zachwyca intelektualną jasnością, pomysłowością brzmień i emocjonalnym ciężarem.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Blue Note Poznań Competition 2021
dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

.

Kenny Garrett - saksofon, Corcoran Holt - kontrabas, Vernell Brown - fortepian, Samuel Laviso - perkusja, Rudy Bird - instrumenty perkusyjne
Bilety
130 zł - pierwsza pula WYPRZEDANE
160 - druga pula
110 zł - miejsca stojące (liczba ograniczona!)
70 zł - ulgowe miejsca stojące dla uczniów, studentów i seniorów dostępne w ograniczonej liczbie wyłącznie w biurze klubu

bilety na miejsca siedzące kupisz w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl