Program

15 październik 2019, wtorek, godz.18:00

Warsztaty perkusyjne z Simonem Phillipsem

simon-phillips-2

Niezwykła okazja dla wszystkich perkusistów! Simon Phillips znany przede wszystkim jako muzyk zespołów Toto i The Who, współpracownik między innymi Chicka Corei, Jeffa Becka, Mike’a Oldfielda, Gary’ego Moora, Micka Jaggera – spotka się z poznańskimi muzykami na warsztatach perkusyjnych.

Simon Phillips był perkusistą grupy The Who, podczas amerykańskiej trasy koncertowej w 1989 roku. W późniejszym czasie współpracował przy solowych projektach Rogera Daltreya i Pete’a Townshenda. Udzielał się także przy pracy nad albumem Judas Priest „Sin After Sin” oraz brał udział w nagraniu debiutanckiego albumu zespołu Michaela Schenkera „The Michael Schenker Group”.
O koncercie

Simon Phillips najczęściej kojarzony jest z zespołem Toto, do którego dołączył w 1992 roku po śmierci Jeffa Porcaro. W zespole uzyskał przydomki „Si-Phi” i „Si”. W grupie uważany był za guru techniki gry na bębnach, co udowodnił podczas nagrania albumów „Mindfields” (1999), „Through the Looking Glass” (2002) i „Falling In Between” (2002).

Jego technika gry jest bardzo zróżnicowana. Style, jakimi się posługuje, to m.in. rock, fusion, jazz i metal. Często używa zagrań na podwójnym bębnie basowym oraz kombinacji na breaku.

Od lat związany jest z firmą Tama. Grając na zestawie Tama Starclassic, bardzo często rozszerza swój sprzęt o oktobany czy gongi, wykorzystując je przy partiach solowych. Preferuje talerze firmy Zildjian.
Czytaj więcej

 

Bilety
udział w warsztatach - 50 zł
udział w warsztatach i koncercie PROTOCOL - Simon Phillips | 30th Anniversary Tour- 14.10.2019 - 100 zł

dostępne w biurze klubu, w sklepie Avan Drum Shop (ul. Głogowska 166) oraz w sprzedaży on-line:kup bilet na bluenote.poznan.pl