Program

11 października 2019, piątek, godz.15:00

BNPC 2019: Przesłuchania konkursowe

kw-BNPCmaly

Pierwszy dzień przesłuchań konkursowych szóstej edycji Blue Note Poznań Competition.

Wystąpią: Kwaśny Deszcz, Darek Rubinowski, Monika Muc, Judyta Pisarczyk, Krzysztof Baranowski Trio, Nikodem Kluczyński Mysterious Group, Michał Skwierczyński Quartet i Tercet Kamili Drabek.

WSTĘP WOLNY

 

 

 

 

Kwaśny Deszcz

Kwasny-deszczZespół założony w 2017 roku, który wyłonił się z septetu Anomalia. Muzyka grupy oscyluje wokół hard bopu, muzyki poważnej oraz kameralnej. Zespół ma na koncie II miejsce podczas Rck Pro Jazz Festival, wyróżniony w konkursie Jazzowe Skrzydła. Zespół szykuje się do wydania autorskiej płyty, z której materiały były zaprezentowane podczas Jazz Jamboree 2018.

Stanisław Aleksandrowicz – perkusja, Kacper Krupa – saksofon, Piotr Cienkowski – kontrabas

 

 

Darek Rubinowski

daro x1(1)Saksofonista, kompozytor. Współzałożyciel formacji Skicki-Skiuk oraz Szymon Klima Quintet. Absolwent akademii muzycznej we Wrocławiu. Ma na koncie kilka nagranych płyt. Zdobywca wielu nagród na konkursach jazzowych w Polsce, m. in.: Grand Prix na Indywidualność Jazzową 52. konkursu Jazz nad Odrą 2016.

 

 

 

 

 

 

 

Monika Muc

Monika Muc1Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody Powiew Młodego Jazzu na Krokus Jazz Festival w 2017 roku oraz zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018. W 2019 wraz z zespołem O.N.E. Quintet otrzymała wyróżnienie specjalne w konkursie Ladies Jazz Festival. Współtworzy O.N.E. Quintet oraz zespół Flary.

 

 

 

 

 

 

Judyta Pisarczyk

judyta-pisarczykStudentka piątego roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Liderka zespołu Judyta Pisarczyk Quartet. W lipcu 2017 roku zdobyła Grand Prix Ladies Jazz Festival w Gdyni. Częścią nagrody było nagranie koncertowej płyty w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, a jej premiera odbyła się 16 marca 2018. W tym samym roku wokalistka wystąpiła na koncertach u boku Bobby’ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. Inne ważniejsze osiągnięcia: III miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu 2017, wyróżnienie na Novum Jazz Festiwal 2018, III miejsce na Riga Jazz Festival 2019 i I miejsce w konkursie O Złotą Basztę podczas Baszta Jazz Festival 2019.

Krzysztof Baranowski Trio

Krzysztof-BaranowskiZespół powstał w 2017 roku z inicjatywy gitarzysty i kontrabasisty Krzysztofa Baranowskiego. Autorskie kompozycje łączą w sobie wpływy muzyki jazzowej i klasycznej. Można w nich usłyszeć inspirację twórczością pianistów takich, jak: Keith Jarret, Brad Mehldau czy Bobo Stenson. Formację tworzą muzycy wrażliwi, wszechstronni stylistycznie i wielokrotnie nagradzani na konkursach w Polsce i za granicą.

Krzysztof Baranowski – kontrabas, Marcel Baliński – fortepian, Artur Małecki – perkusja

 

 

 

 

Nikodem Kluczyński Mysterious Group

mysteriousZespół powstały w 2018 roku z inicjatywy Nikodema Kluczyńskiego, złożony ze studentów akademii muzycznej w Poznaniu. Członkowie zespołu byli uczestnikami i laureatami takich konkursów, jak: Jazz nad Odrą, School and Jazz w Lubaczowie, Rck Pro Jazz oraz Junior Młyn Jazz Festival.

Nikodem Kluczyński – kontrabas, Wojciech Braszak – saksofon, Tomasz Rassek – saksofon, Michał Rab – gitara, Kajetan Pilarski – perkusja

 

Michał Skwierczyński Quartet

michal-skwierczynski-quartetGrupa powstała w 2016 roku. W jej skład wchodzą byli uczniowie Wydziału Jazzu i Policealnego Studium Jazzu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie. Zdobywcy III miejsca podczas Blue Note Poznań Competition 2017. W skład zespołu wchodzi lider, młody gitarzysta oraz kompozytor Michał Skwierczyński, pianista oraz aranżer Piotr Iwański, kontrabasista Michał Aftyka oraz perkusista Radosław Mysłek, który współpracował m. in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Krzysztofem Pendereckim, Jerzym Makysmiukiem czy Krzesimirem Dębskim.

Michał Skwierczyński – gitara, Piotr Iwański – fortepian, Michał Aftyka – kontrabas, Radosław Mysłek – perkusja

 

Tercet Kamili Drabek

61310003_2628700433867207_3679027251556384768_nTroje studentów akademii muzycznej w Krakowie. To właśnie na tej uczelni i w tym mieście się poznali, a swoją świadomość muzyczną budują na wspólnych występach w krakowskich klubach jazzowych. Członkowie tercetu spotykali się również w innych zespołach (O.N.E. Quintet, Vladimirska, Entropia Ensemble, Kuba Banaszek Quartet, Orchestra Dedicated Wojciecha Groborza), koncertując za granicą, czy zdobywając laury na konkursach, m. in.: Jazz nad Odrą, Blue Note Poznań Competition, Tarnów Jazz Contest) by wreszcie stworzyć autorską formację, która zadebiutowała podczas Summer Jazz Festival w Piwnicy pod Baranami. Muzyka grana przez tercet to połączenie jazzu, folku i rockowej ofensywy. Zespół podkreślając swoje korzenie muzyczne, które niewątpliwie leżą w tradycji amerykańskiego jazzu, wzbogaca je o cechy nam bliskie, czyli polskie. Melodyjność wykonywanych utworów oraz zespołowa spójność i jednomyślność – to wartości które zespół chce przekazywać. Repertuar oparty jest na kompozycjach kontrabasistki Kamili Drabek. Okazja do zarejestrowania twórczości nadarzyła się wraz ze zwycięstwem w konkursie na Jazzowy Debiut Fonograficzny organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca. „Muzyka Naiwna” – debiut tercetu, miał swoją premierę podczas Warsaw Summer Jazz Days.

Kamila Drabek – kontrabas, Marcin Konieczkowicz – saksofon, Kacper Kaźmierski – perkusja

 

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note w Poznaniu.

blue note_ciemne_napisy

 

 

 

 

 

 

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy