Program

14 październik 2019, poniedziałek, godz.20:00

BNPC 2019: Protocol – Simon Phillips 30th Anniversary Tour Blue Note Poznań Competition 2019

simon-phillips-protocol

Koncert z okazji 30-lecia debiutanckiego albumu „Protocol” Simona Phillipsa, światowej sławy muzyka, legendarnego perskusisty, byłego członka zespołów Toto oraz The Who.

Simon Phillips jest zdecydowanie jednym z najbardziej znanych i szanowanych muzyków na świecie, którego styl odzwierciedla nie tylko jego technika, ale także wyraźna muzyczna wrażliwość. Niezależnie od tego, czy jest to rock, fusion czy jazz, Simon zawsze stara się wyciągnąć ze swoich bębnów to, co najlepsze.
Czytaj więcej

Swoją profesjonalną karierę rozpoczął w wieku 12 lat, występując z zespołem swojego ojca – Dixieland. Wkrótce stał się jednym z najbardziej znanych londyńskich perkusistów. Gdy skończył 16 lat, dołączył do produkcji musicalu „Jesus Christ Superstar”. Już w wieku 20 lat rozpoczął współpracę z niektórymi sławami lat 80., takimi jak:  Chick Corea, Mike Oldfield, Gary Moore, Jeff Beck, Mick Jagger, The Who,  Jack Bruce, Peter Gabriel, Joe Satriani, Tears for Fears, Judas Priest, Roxy Music, Michael Schenker, Nik Kershaw, Al DiMeola, 801, Pete Townshend, Robert Palmer, Stanley Clarke, The Pretenders, Whitesnake oraz David Gilmour.

Warsztaty perkusyjne z Simonem Phillipsem

Poszerzając swój wachlarz umiejętności, Phillips zaczął komponować własną muzykę. Owocem jego starań, był pierwszy solowy album – „Protocol”, wydany w 1988 roku. W 1993 dołączył do zespołu Toto, z którym był związany przez kolejne 21 lat. Po odejściu, ponownie zajął się komponowaniem, z czego wyniknął album „Protocol II”. Jednak na numerze drugim się nie skończyło. Obecnie „Protocol” zatrzymał się na numerze czwartym, który został wydany w 2017 roku.

Simon gra na perkusji od wczesnych lat 70., dlatego jego muzyka kojarzona jest z fusion, które dopiero w tamtych czasach zaczęło się kształtować. Jednak sam muzyk powtarza, że komponuje i gra jazz-rock, który zaszczepił w nim ojciec, kiedy był członkiem jego zespołu.

W 2018 roku pierwszy „Protocol” obchodził okrągłe 30-lecie! Z tej okazji, Phillips koncertuje ze swoim starym materiałem na całym świecie. Powołał kwintet składający się z bardzo utalentowanych i zaufanych mu muzyków. Otmaro Ruiz i Ernest Tibbs to starzy wyjadacze, którzy pojawiali się na poprzednich albumach Phillipsa. Za to Jacob Scesney i Alex Sill to świeża krew, mająca dodawać brzmienia nowoczesnego jazzu.

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Simon Phillips – perkusja, Jacob Scesney – saksofon, Otmaro Ruiz – instrumenty klawiszowe, Alex Sill – gitara, Ernest Tibbs – gitara basowa
Bilety
80 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
105 zł – druga pula

80 zł – miejsca stojące
60 zł – miejsca stojące ulgowe

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl