Program

12 październik 2018, piątek, godz.15:00

BNPC 2018: Przesłuchania konkursowe

kw-BNPC

Pierwszy dzień przesłuchań konkursowych piątej edycji Blue Note Poznań Competition.
.
Uczestnicy: Dawid Tokłowicz Quintet, Ulyana Hedzik, Dariusz Rubinowski, Julia Jędrzejczak, Mateusz Brzostowski i Krzysztof Baranowski Quartet.
.
WSTĘP WOLNY

.

.

.

.

.

Dawid Tokłowicz Quintet

DT QuintetStudent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Swoją przygodę z saksofonem rozpoczął już w szkole podstawowej. Wraz ze swoim kwintetem zdobył w 2018 roku Grand Prix podczas School and Jazz Festival w Lubaczowie. Był również finalistą RCK pro Jazz i Jazzu nad Odrą.
(Dawid Tokłowicz – saksofon, Dawid Kostka – gitara, Mateusz Kaszuba – fortepian, Krzysztof Baranowski – kontrabas, Tymoteusz Krajniak – perkusja)

.

.

.

.

Ulyana Hedzik

ulyana hedzikWokalistka, skrzypaczka, dyrygent pochodząca z Polesia na Białorusi. Lider i kompozytor w formacji Ulyánica. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na kierunku wokalistyka jazzowa. Laureatka oraz finalistka takich festiwali jak: Turniej Muzyków Prawdziwych 2018, Nowa Tradycja 2018, 9. Festiwal Serca Bicia, Jazz Wolności, Novum Jazz Festiwal. W 2014 roku, płyta „Kilar”, w której nagraniach wokalistka brała udział, zdobyła nagrodę Fryderyka.

.

.

.
Dariusz Rubinowski – saksofon

daro x1(1)Student V roku studiów na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Laureat dwóch konkursów jazzowych, 52. edycji Jazzu nad Odrą oraz Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Jazzowych w Lubaczowie. Współzałożyciel zespołów Szymon Klima Quartet oraz Skicki-Skiuk. Swoją muzyką dzieli się, koncertując w kraju oraz za granicą.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
Julia Jędrzejczak

jędrzejczakŚpiewa od zawsze, a jazzem jest zainteresowana od trzech lat. Współpracuje z Mateuszem Kaszubą oraz z Krzysztofem Baranowskim zarówno w projektach duetowych, jak i zespołowych. Dwukrotna laureatka School and Jazz Festival w Lubaczowie. W tym roku zdobyła wyróżnienie na Konkursie Improwizacji Jazzowej w Koninie.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
Mateusz Brzostowski – perkusja

brzostwoskiPerkusista, absolwent jazzu i muzyki estradowej na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Ma na swoim koncie kilka nagranych płyt. Laureat głównych nagród na dwóch największych festiwalach perkusyjnych w Polsce: Warsaw Drummer Festiwal i Opole Drum Fest. Członek stowarzyszenia Jazz Poznań. Prowadzi lekcje i warsztaty z gry na perkusji. Aktualnie pracuje nad debiutanckim albumem.

.

.

.

.

.

.

.

.

Krzysztof Baranowski Quartet

baranowskiZespół powstał w 2017 roku z inicjatywy gitarzysty i kontrabasisty Krzysztofa Baranowskiego – studenta poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie. Autorskie kompozycje lidera łączą w sobie wpływy muzyki jazzowej, klasycznej i tradycyjnej. Formację tworzą muzycy wszechstronni stylistycznie, wielokrotnie nagradzani na konkursach w Polsce i za granicą. Utwory wykonywane przez zespół trudno zaszufladkować stylistycznie. Mnogość inspiracji powoduje ich dużą różnorodność. Przestrzeń, melodyjność, swoiste napięcie i szacunek do harmonii to elementy które je łączą. Mimo dość zamkniętych form, w utworach znajdziemy miejsce na improwizację, często dość żywiołową.
(Krzysztof Baranowski – gitara, Maciej Sokołowski – saksofon, Wojciech Roszak – gitara basowa, Jakub Szwarc – perkusja)

.

.

.
Organizatorem konkursu jest

Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych Blue Note w Poznaniu

blue note_ciemne_napisy

 

 

 

 

 

 

 

Blue Note Poznań Competition odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania

Poznan bez Know How

 

 

 

 

 

oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Samorząd Województwa Wielkopolskiego copy