Program

12 października 2018, piątek, godz.21:00

BNPC 2018 – Kurt Rosenwinkel Standards Trio

Photo - Kurt_Rosenwinkel promo_pic5_by_Bob_Berry

Muzyka Rosenwinkela zakorzeniona jest w bogatej tradycji jazzu, jednak swoją złożonością wznosi się na zupełnie nowy poziom. Gitarzysta, kompozytor i nauczyciel to niezaprzeczalnie jedna z największych postaci współczesnego jazzu.

W czasie swojej, trwającej prawie 25 lat, muzycznej kariery współpracował z takimi wykonawcami, jak Brad Mehldau, Brian Blade, Mark Turner, Joshua Redman, Chris Potter, Joe Henderson, Paul Motian czy Gary Burton.

Urodzony w 1970 roku w Filadelfii Kurt Rosenwinkel wcześniej zaczął muzyczną edukację, a swoją pierwszą piosenkę napisał i wykonał, gdy miał zaledwie dziewięć lat. Najpierw grał na pianinie w kilku sąsiedzkich zespołach, ale dosyć szybko postanowił skupić się na grze na gitarze. W wieku 12 lat zainteresował się jazzem i zaczął grać na wszystkich jam session w Filadelfii i okolicach, dzięki czemu udało mu się wtedy na jednej scenie grać z Alem Jacksonem, Eddiem Greenem, Tyronem Brownem i Tony Williamem.
„Obecność z nimi na scenie sprawiła, że pierwszy raz poczułem, jak to jest zabrać całą publiczność ze sobą w momencie grania koncertu. To było wspaniałe.” – mówi Rosenwinel.

Uczęszczał do Creative and Performing Arts High School, gdzie rozwijał swoje znajomości z najlepszymi muzykami z Filadelfii. Po dwóch latach w Berklee College of Music w Bostonie, Rosenwinkel miał już wyrobioną reputację, która doprowadziła go do nagrania płyty razem z Garym Burtonem i Paulem Motian. Spędził on dziesięć lat jako sideman Motian’s Electric Bebop Band, w którym zdobył wiele doświadczenia.

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Kurt Rosenwinkel – gitara, Dario Deidda – bas, Jorge Rossy – perkusja
Bilety
95 zł – pierwsza pula
120 zł – druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl