Program

13 październik 2017, piątek, godz.21:00

BNPC 2017: KENNY GARRETT Blue Note Poznań Competition 2017

mac1098_kenny_garrett_pr2222_300rgb_by_jimmy_katz__large

Jeden z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych, pięciokrotny laureat Grammy, promować będzie swój najnowszy album „Do Your Dance!”.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Muzyka towarzyszyła Garrettowi już od najmłodszych lat – jego ojciec grał na saksofonie tenorowym i jazz obecny był w domu na co dzień. Rodzinne Detroit natomiast oferowało szerokie spektrum muzycznych doznań – soul, gospel, muzyka klasyczna, z których młody artysta chętnie czerpał.

Kariera Kenny’ego Garretta rozpoczęła się w Orkiestrze Duke’a Eliingtona (prowadzonej przez syna wielkiego Duke’a – Mercera). Kilka lat później Kenny przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie grał w Orkiestrze Mela Lewisa oraz współpracował z takimi artystami jak: Dannie Richmond, Art Blakey, Freddie Hubbard i Woody Shaw.

Swój pierwszy solowy album („Introducing Kenny Garrett”) wydał w 1984 roku. Chwilę później zaproszony został do współpracy z Milesem Davisem. Kolejnych kilka lat wspólnego koncertowania i wspólnych nagrań z Mistrzem wywarło niezatarty wpływ na jego życie i karierę.

Ostatnie dwie dekady to nieprzerwane pasmo sukcesów Kenny’ego Garretta – najwyższe oceny kolejnych jego albumów, grubo ponad 100 gościnnych nagrań, uznanie ze strony magazynu Rolling Stone, udział w ścieżce dźwiękowej do filmu „Love Jones” oraz najwyższe wyróżnienie – zdetronizowanie krzepkiego Phila Woodsa (w rankingu magazynu „DownBeat”) z pozycji najlepszego saksofonisty altowego.

„ Do Your Dance!” to czwarty album saksofonisty wydany przez Mack Avenue Records.
– Spoglądam i patrzę na ludzi oczekujących na piosenki, przy których mogą się bawić i wyrażać siebie – mówi Garrett, dziewięciokrotny zwycięzca „DownBeat’s Reader’s Poll” w kategorii Najlepszy saksofonista altowy.
Album „Do Your Dance!” zainspirowała publiczność, która podczas występów Kenny’ego wstawała z ich miejsc i tańczyła w swoim rytmie. – Niektórzy niechętnie uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi niż oni. Mówię im: „Do your dance!” Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i „Rób swój taniec!” – tłumaczy Garrett.

„Do Your Dance!” to podróż przez rytmy z melodyjnego „Calypso Chant”, kojący, zainspirowany Brazylią „Bossa”, prowadzący do letniego ducha „Backyard Groove” i „Philly”.
– To był wir – dodaje Garrett. – Nagrania i koncerty są dla mnie niezwykle znaczące. Biorę ludzi na przejażdżkę, chcę przedstawić im moje wizje. Możemy zacząć od ładnych ballad, następnie dodać trochę intensywności, a potem możemy się bawić! Kiedy fani muzyki odejdą, mam nadzieję, że czują, że zabraliśmy ich w podróż. A kiedy wrócą do nas, bądź włożą płytę do odtwarzacza, mam nadzieję, że będą mieć jeszcze szersze spojrzenie na muzykę.

Blue Note Poznań Competition 2017
odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków
Miasta Poznania
oraz
Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Poznan bez Know How

 

 

 

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

 

 

 

W czasie koncertu nie można używać jakichkolwiek urządzeń rejestrujących dźwięk, obraz, oraz dźwięk i obraz. Fotografowanie możliwe będzie jedynie na podstawie wcześniejszej akredytacji i na ściśle określonych zasadach. W sprawie uzyskania akredytacji jedyny kontakt – klub@bluenote.poznan.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 30 września.

Kenny Garrett – saksofony, Vernell Brown – fortepian, Corcoran Holt – kontrabas, Samuel Laviso – perkusja, Rudy Bird – perkusjonalia
Bilety
- miejsca siedzące:
110 zł – pierwsza tura WYPRZEDANA
140 zł – druga tura

- miejsca stojące
110 zł
40 zł - dla uczniów i studentów szkół muzycznych - dostępne wyłącznie przed wejściem na koncert

dostępne w Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl