Program

05 marzec 2022, sobota, godz.20:00

Blue Wave Band – dwadzieścia lat zespołu!

blue-wave-band

Specjalny, jubileuszowy koncert formacji Blue Wave Band. Wystąpią także Muchos Cojones oraz Blues Drawers. Wstęp wolny!

Blue Wave Band powstał w drugiej połowie 2002 roku. Jego założycielami są Yaca i Pancerz. Pierwszy okres działalności to poszukiwanie brzmienia, stylu i instrumentalistów. Swoją przygodę z estradą zespół rozpoczął już w styczniu 2003 roku, kiedy z dużym powodzeniem gościł w finałowych koncertach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, co nie zmieniło się do dnia dzisiejszego… Nabierając coraz większego doświadczenia na scenie, muzycy BWB coraz częściej koncertowali, biorąc również udział w wielu bluesowych festiwalach w kraju.

Wypracowany styl to mieszanka bluesa, R&B i rocka. Na repertuar składają się polskie i zagraniczne standardy bluesowe i rockowe wyrastające z korzeni tych gatunków. Zespół ma na swoim koncie także własne kompozycje. Choć przez lata swojej działalności grupa występowała z pianistą oraz często z sekcją dętą, obecnie wypracowała sobie ciekawe brzmienie w bardziej rockowym instrumentarium. Ich aranżacje na dwie gitary, bas i perkusję, świetnie wspomaga harmonijka ustna wokalisty. Wyróżniają się tutaj przeplatane partie solowe gitarzystów, dzięki którym powstają ciekawe i często nietypowe brzmienia i frapujące harmonie… Można się o tym przekonać słuchając albumu „Blues na schodach”, którego producentem jest Łukasz Migdalski. Choć płyta ukazała się w sierpniu 2019 roku, oficjalna jej premiera miała miejsce w poznańskim klubie Blue Note, 8 lutego 2020 roku.

W czasie koncertu zagrają także muzycy grający w zespole przed laty. Wystąpią także zespoły Muchos Cojones (Maciej Romul, Jakub Kowala, Grzegorz Siciński, Piotr Skraburski) oraz Blues Drawers (Marcin Cenkier, Piotr Kühn, Tomasz Jusik, Krzysztof Rabiczko). Przywitanie: Mariusz Kwaśniewski. Organizacja: Piotr Przybylski i Blue Wave Band.