Program

22 lutego 2017, środa, godz.20:00

BIWALD & SHACHAR ELNATAN

BiWald

Roztańczone rytmy Bułgarii, śródziemnomorski temperament i słowiańska melancholijność. Polsko-izraelski duet BiWald, izraelski gitarzysta i historia pewnego spotkania opowiedziana w 12 krótkich epizodach. Twórczość przesiąknięta dźwiękami z różnych zakątków świata, jazzem i poezją.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU
Dzięki gościnnemu występowi Shachara na gitarze i perkusji, historia nabiera szybszego tempa i rumieńców. Wymyka się przyjętym formom i zaczyna żyć własnym życiem. A nam pozostaje tylko podążać za nią, zaufać jej i z wielką przyjemnością pozwalać jej prowadzić nas w nieznane. Jak to bywa w jazzie.

Koncert promujący debiutancki album „First Meeting” duetu BiWald

Julia Biłat – wiolonczela, śpiew (Lublin, Berlin)
Laureatka konkursów w zakresie muzyki klasycznej oraz folkowej (między innymi Nowa Tradycja w 2011 r.), stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz innych polskich i międzynarodowych programów stypendialnych, takich jak Mornigside Music Bridge w Calgary, w Kanadzie. Absolwentka UMFC w Warszawie, od 2013 r. mieszka w Berlinie, aktywnie uczestnicząc w wielu projektach muzycznych. Współpracuje z takimi muzykami jak perkusista Leon Parker (NY) czy kontrabasista Greg Cohen (NY). Występowała w Belgii, Niemczech, Izraelu, Kanadzie, we Francji i Grecji.

Daniel Schwarzwald – fortepian (Jerozolima, Berlin)
Pianista, kompozytor, skomponował ponad 40 piosenek do poezji hebrajskiej i do własnych tekstów. Studiował fortepian jazzowy w Hochschule für Musik und Tanz Köln. Od 2014 r. mieszka w Berlinie. Obecnie bierze udział w takich projektach, jak Marithe van der AA Quartet, Shachar Elnatan Quartet czy Ehud Ettun Trio, z którym regularnie odbywa trasy koncertowe po całym świecie. Występował w Nowym Jorku, Bostonie, Toronto, Rzymie, Moskwie, Bombaju, czy Seulu. Współpracował między innymi z Zivem Ravitzem, Elim Degibrim i Anatem Cohenem.

shachargość specjalny Shachar Elnatan – gitara, perkusja (Jerozolima, Nowy Jork)
Multiinstrumentalista, kompozytor, w 2016 r. wydał swój pierwszy album zatytułowany „One Word” – płyta powstała w wytwórni muzycznej Razdaz Recordz należącej do kontrabasisty Avishai Cohena.
Od 2015 r. mieszka w Nowym Jorku. Występował w USA, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rosji czy Austrii. Współpracował między innymi z Avishaim Cohenem, Ravim Coltranem, Kellylee Evensem, Eli Degibrim czy Kurtem Rosenwinkelem.

 

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Julia Biłat (Lublin / Berlin)– wiolonczela, śpiew, Daniel Schwarzwald Jerozolima / Berlin)– fortepian, Shachar Elnatan (Jerozolima / Nowy Jork)– gitara, perkusja
Bilety
25 zł normalny i 20 zł ulgowy (uczniowskie, studenckie, seniorskie) – przedsprzedaż
35 zł normalny i 25 zł ulgowy – w dniu koncertu

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl