Program

01 marca 2017, środa, godz.20:00

BAKOVSKYI / KOWALSKI / VIRLAN / WAJDZIK

bakovskyi-kw

Czterech młodych muzyków zaprezentuje własne kompozycje oraz autorskie interpretacje utworów jazzowych.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Taras Bakovskyi – saksofonista, kompozytor, urodzony w Łucku. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w  międzynarodowych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie Nowe Imiona Ukrainy w Kijowie.
Wraz z zespołem Sauce Band występował na najważniejszych ukraińskich festiwalach: Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z perkusistą Frankiem Parkerem, koncertując z zespołem The Jazz Collective. Na festiwalu Europejski Stadion Kultury wystąpił z cenionym europejskim kontrabasistą Vitoldem Rekiem. Miał przyjemność pracować również z Michelem Bowiem (USA), Marcusem Stricklandem i innymi.

Andrzej Kowalski – gitarzysta, kompozytor, absolwent Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, którą ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Jest laureatem konkursów rangi ogólnopolskiej i międzywojewódzkiej: Azoty Tarnów Jazz Contest 2014 i 2015 oraz Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej Konin 2015. Latem 2015 roku brał udział w pięciotygodniowym kursie w prestiżowym Berklee College of Music w Bostonie, na który to otrzymał stypendium. Koncertował nie tylko w Polsce, ale również w Niemczech i USA. Ponadto uczył się u takich mistrzów jazzu jak: David Doruzka, Jason Palmer, David Liebman, Piotr Wojtasik, Piotr Wyleżoł, Łukasz Żyta, Attila Muehl, Zbigniew Wrombel.

Ion Virlan – urodzony w Mołdawii kontrabasista i basista jazzowy. Ukończył Narodowe Konserwatorium w Bukareszcie oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie profesora Jacka Meiry.
Od 2010 roku jest aktywnie koncertującym muzykiem. Występował na wielu festiwalach muzycznych takich jak Festival Targu Mures, Festival Sibiu. Współpracował z zespołami muzycznymi: Alex Olteanu Trio, Hot Club de Bucharest, Liviu Negru Trio, Emil Bizga Big Band, Aylin Cadir & The Lucky Charms, Sorin Zlat Quartet, Garbis Dedian Trio, Bucharest Jazz Orchestra, Taras Backovskyy Quartet, Adam Bławicki Quintet. A także z artystami: Cristina Spatar, Viorica Pintilie, Nadia Trohin, Virigil Iantu, Aylin Cadir i inni. Koncertował w Mołdawii, Rumunii, Polsce i Australii.

Adam Wajdzik – perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr. Przemysława Jarosza. Występował na scenach nie tylko wielu polskich miast, ale również w Niemczech.
Uczestnik wielu kursów i warsztatów prowadzonych między innymi przez Pawła Kaczmarczyka, Krzysztofa Gradziuka, Derricka McKenzie, Erica Allena, Piotra Wojtasika. Jako perkusista współpracuje z wieloma formacjami wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, pop, rock).

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Taras Bakovskyi – saksofon, Andrzej Kowalski – gitara, Ion Virlan – kontrabas, Adam Wajdzik – perkusja
Bilety
25 zł – normalne
15 zł – studenckie, szkolne, seniorskie
10 zł – dla studentów Akademii Muzycznej i uczniów szkół muzycznych (dostępne wyłącznie w biurze klubu)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl