Program

15 grudzień 2015, wtorek, godz.20:00

ARTUR TUŹNIK TRIO

Tuznik-web

Nowe trio polskiego pianisty z udziałem legendarnych muzyków skandynawskich prezentuje nowe kompozycje lidera – łączą one silną ekspresję i wirtuozowskie improwizacje zamknięte w krótkich, minimalistycznych formach gdzie szczególny nacisk położony jest na kolor, nadając muzyce medytacyjny charakter.

Artur Tuźnik zadebiutował na międzynarodowej scenie jazzowej albumem „Quintet” z jego Licak/Tuźnik Quintet feat. Anders Mogensen, nakładem duńskiej wytwórni BlackOut w 2011 roku. Płyta została doskonale odebrana przez międzynarodową krytykę jako „excellent contemporary record and real must listen”, a sam Artur był opisywany jako „’niezwykle utalentowany improwizator”’ i „wybitny solista”.

W różnych projektach Tuźnik dzielił scenę z artystami takimi jak Jeremy Pelt, Anders AC Christensen, Anders Mogensen, Maciej Obara, Tomasz Dąbrowski, Piotr Damasiewicz, Tomas Franck, Alex Riel, Jesper Lundgaard, Richard Andersson, Andreas Lang, i wielu innych.

Z zespołami pod swoim nazwiskiem jest laureatem Grand Prix na międzynarodowych konkursach m.in w Hoeilaart (Belgia), Almeria (Hiszpania), Jazz Nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa czy Blue Note Poznań Competition. Był również nagradzany jako najlepszy instrumentalista na konkursach B-Jazz Burghausen (Niemcy), Getxo Jazz (Hiszpania) oraz na
Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

W ciągu ostatnich lat Artur koncertował m.in. w Danii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Polsce, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Estonii i na Łotwie ze swoimi projektami (TRIO, Obara/Tuznik Danish Quartet, Licak/Tuznik Quintet, HÅT, Sunken Land i Outbreak Quartet). Z ostatnim zespołem wydał album „Last Call” dla wytwórni Radia Katowice.

Klasycznie wykształcony w Polsce w OSM I i II st. w Lublinie, Artur ukończył studia licencjackie na konserwatorium południowej Danii (DFM) w Odense oraz magisterskie na Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jest także absolwentem elitarnego programu podyplomowego Solist-class na tejże uczelni.

Nils DavidsenNils Davidsen – jest od ponad 20 lat czołowym i jednym z najbardziej rozchwytywanych basistów zarówno w środowisku jazzowym Skandynawii, jak również na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Jako lider i sideman, Nils jest obecny na ponad 40 albumach, gdzie współpracuje z takimi nazwiskami jak: Dave Liebman, Peter Brotzmann, Chris Speed,
John Tchicaï, Tim Berne, Marc Ducret, Django Bates, Ray Anderson, Luther Thomas, Joachim Kühn, Herb Robertson, Richie Beirach, Adam Nussbaum, Tom Rainey, Sam Yahel and Gary Thomas i wielu innych… Polskiej publiczności znany również z Tom Trio trębacza Tomasza Dąbrowskiego.

 

Jakob HoyerJakob Hoyer to niezwykle wszechstronny perkusista współpracujący zarówno z legendarnymi zespołami rockowymi (The Raveonettes, Trentemoller) jak i czołowymi postaciami  światowego jazzu jak Lee Konitz, Joe Lovano, Tom Harrell, Andrew D’Angelo, Chriss Speed, Thomas Morgan, by wymienić tylko kilku. Jakob pojawia się na niezliczonej ilości albumów, międzynarodowej publiczności znany jest m.in. z ponad 15-letniej współpracy z
legendarnym saksofonistą Georgiem Garzone oraz jako wieloletni członek tria gitarzysty Jakoba Bro (ECM).

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

empik_schooltargi

 

 

Artur Tuźnik – fortepian, Nils Davidsen – kontrabas, Jakob Hoyer – perkusja
Bilety
30 zł – normalne
20 zł – ulgowe

dostępne w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl