Program

20 grudzień 2015, niedziela, godz.18:00

ARKONA (ROSJA) + HEIDEVOLK (HOLANDIA), METSATÖLL (ESTONIA), DALRIADA (WĘGRY)

arkona-czyste

Arkona to metalowe brzmienie uzupełnione piszczałkami, fletami, dudami. Niesamowity klimat przeniesie nas w świat słowiańskich legend, baśni i podań. Oprócz Ankory z charyzmatyczną Maszą Archipową na czele, wystąpią także Heidevolk (Holandia), Metsatöll (Estonia) i Dalriada (Węgry).
17.30 otwarcie klubu
18.00-18.30 Jar
18.40-19.15 Dalriada
19.30-20.20 Metsatöll
20.35-21.30 Heidevolk
21.50-… Arkona

Członkowie Arkony sami swoją muzykę najchętniej określają jako pagan folk metal. Nie zabraknie więc w ich koncercie ani mocniejszego uderzenia, ani delikatności, którą gwarantuje obecność instrumentów dętych. To też one tworzą w głównej mierze magiczno-słowiański klimat, nadający się nie tylko do rozkoszowania unikalnym brzmieniem, ale również do hucznego ucztowania w gronie przyjaciół.

Z pewnością magnesem dla wielu będzie bogata osobowość liderki – Maszy Archipowej. To przez jej niezwykły wokal i charyzmę, publiczność zawsze daje się wciągnąć do zabawy, a jest przy czym, bo koncert Arkony to nie tylko  podroż dzięki warstwie muzycznej, ale także tekstowej. Bo jak tu nie oddać się fenomenowi, skoro zespół chętnie przywołuje tradycje słowiańskie oraz świat mitologicznych bożków, duszków i tym podobnych? Tym razem pretekstem do tego typu widowiska, będzie wydany w 2014 roku album pod tytułem „Yav”, znany powszechnie przez singiel „Zov pustyh dereven”. Oczywiście, w czasie występu nie zabraknie innych wielkich utworów.

 

Heidevolk (Holandia) – stażem równi Arkonie i co więcej, reprezentanci tej samej wytwórni. Ich nagrania są mniej brutalne, ale i pozbawione tradycyjnych instrumentów. To muzyka bardziej melodyjna, pełna wokalnych harmonii. Holendrzy śpiewają w ojczystym języku, a w tekstach stronią od polityki. Co prawda w Polsce są rzadkimi gośćmi, ale z pewnością mają tu fanów, którzy chcieliby usłyszeć na żywo materiał z płyty „Velua”, wydanej na wiosnę 2015 roku. Jego specjalne wydanie zawiera świetne covery, chociażby „Immigrant Song” Led Zeppelin czy „Rebel Yell” Billy’ego Idola – wszystkie z folkowym sznytem.

 

Metsatöll (Estonia) – muzycy grają już od 1999. Na koncie mają sześć długogrających płyt, masę singli, kilka EP-ek, wydawnictwa koncertowe. Czwórka najczęściej porusza takie tematy jak natura, historia, mitologia czy kultura estońska. Muzycznie stanowią mieszankę rocka z odwołaniami do tradycji folkowych – jest zatem skocznie, radośnie, zabawowo na przemian z utworami poważnymi i skłaniającymi do refleksji. Ludzie znający projekt „Karjajuht”, bądź „Pummelung” wiedzą, że muzycy potrafią też zaskoczyć klimatem grozy.

 

Dalriada (Węgry) – pięcioosobowy zespół z Soprony, to znowu gwarancja najlepszego metalu, opowiadającego o miejscach szkocko-irlandzkich, jak i legendach węgierskich. Tworzą wspólnie od 1998 roku, na koncercie w Polsce będą promować płytę „Napisten Hava” oraz swoje największe przeboje.

Bilety
70 zł - przedsprzedaż
80 zł - w dniu koncertu
Dostępne: Ticketpro.pl, Eventim.pl, Rong Long Luck, biuro klubu Blue Note.