Program

29 września 2019, niedziela, godz.20:00

Arek Jakubik – Szatan na Kabatach

50910858_247808882825341_9219142782558404608_o

Arek Jakubik powraca do Poznania ze swoim najnowszym, solowym projektem zatytułowanym „Szatan na Kabatach”.

W przeciwieństwie do twórczości Dr Misio, tutaj usłyszeć będzie można bardziej zróżnicowany repertuar – od elektroniki, przez nową falę aż do post punka. Będzie refleksyjnie, nostalgicznie oraz zabawnie.

Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitna, momentami zaskakująco przebojowa. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.

Arek Jakubik tym solowym albumem stylistycznie wyraźnie odcina się od swojego zespołu Dr Misio. Szuka innych środków wyrazu. Fani mogą się poczuć mocno zaskoczeni zwłaszcza, że zaledwie rok upłynął od premiery ostatniej płyty „Zmartwychwstaniemy”. Przy albumie „Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80.: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Wilki czy właśnie Dr Misio.

Do tego wszystkiego jak zawsze gorzkie, inteligentne, ironiczno-sarkastyczne teksty piosenek, rozprawiające o miłości, śmierci i samotności, wymieszane z celnymi obserwacjami współczesnej rzeczywistości. Tym razem bardziej intymne, bo obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej. Ta płyta niebywale mieni się różnymi barwami, dźwiękami, pomysłami, nastrojami. Nie ma tutaj dwóch podobnych do siebie piosenek. Utwory są czasem wzięte z dwóch wydawałoby się najbardziej od siebie oddalonych muzycznie biegunów. Warto wyruszyć z Jakubikiem w tę ciekawą, mądrą i odważną artystycznie podróż.

Bilety
Stojące:
44 zł – dostępne na pwevents oraz w Longplay (ul. Polna 22)
49 zł – dostępne na ebilet, ticketmaster, eventim, biletomat
54 zł – w dniu koncertu

Siedzące:
55 zł – dostępne na ebilet, ticketmaster, eventim, biletomat