Program

04 czerwca 2018, poniedziałek, godz.20:00

ANDRZEJ KOWALSKI QUARTET

kowalski

Kwartet Andrzeja Kowalskiego gra przede wszystkim jazz, który zawiera elementy muzyki elektronicznej oraz rockowej.

Andrzej Kowalski – gitarzysta i kompozytor, wielokrotnie nagradzany na konkursach muzycznych, takich jak: Azoty Tarnów Jazz Contest 2014, Makroregionalny Konkurs Improwizacji Jazzowej w Koninie 2015, RCK Pro Jazz 2017. W 2015 roku otrzymał stypendium na letnie warsztaty w
Berklee College of Music w Bostonie. Ponadto brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak znamienitych muzyków, jak Mike Stern, Dave Liebman czy David Doruzka.

Taras Bakovskyi – saksofonista i kompozytor, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w międzynarodowych konkursach, m.in. I miejsce w konkursie Nowe Imiona Ukrainy w Kijowie. Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami, m.in. z Frankiem Parkerem, Michaelem Bowie, Vitoldem Rekiem czy Marcusem Stricklandem.

Ion Virlan – basista i kontrabasista, ukończył Narodowe Konserwatorium w Bukareszcie oraz Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Występował na dużych festiwalach muzyki jazzowej w Rumunii, takich jak: Sibiu Jazz Festiwal oraz Timisoara Jazz Festiwal.

Adam Wajdzik – perkusista, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II
stopnia w Poznaniu. Uczestnik wielu kursów i warsztatów prowadzonych m.in. przez Pawła Kaczmarczyka, Krzysztofa Gradziuka, Derricka McKenzie. Zdobywca wielu nagród na konkursach muzyki jazzowej m.in. I nagrody na VIII RCK Pro Jazz w Kołobrzegu z zespołem Izotop, czy I nagrody na XIII Hanza Jazz Festiwal oraz wyróżnienia na Blue Note Poznań Competition 2017 z formacją Follow Dices.

Andrzej Kowalski — gitara, syntezatory, Taras Bakovskyi — saksofony, syntezatory, Ion Virlan — kontrabas, gitara basowa, Adam Wajdzik — perkusja
Bilety
30 zł - normalne
15 zł - ulgowe (szkolne, studenckie)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl