Program

05 listopada 2017, niedziela, godz.19:00

ALEJANDRO SILVA TRIO

alesilva_1

W programie koncertu znajdują się utwory z gatunku flamenco puro, czyli tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji. Podczas koncertu będzie można posłuchać nie tylko dźwięków dynamicznej gitary i zobaczyć ekspresyjny taniec, ale także usłyszeć autentyczny, tradycyjny śpiew flamenco w wykonaniu rodowitego Andaluzyjczyka, ze znanej w Hiszpanii rodziny wybitnych artystów flamenco z Kadyksu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Alejandro Silva – urodzony w 1984 roku w Kadyksie. Syn śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii. Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych.

Damian Kowaliński – pierwszy  polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku.

17097530_431214557210004_4189628358161365037_oAnna Mendak – jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco, przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo jako Samira na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana, jako ceniony pedagog, na liczne festiwale tańca oraz do szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Alejandro Silva – śpiew, Anna Mendak – taniec, Damian Kowaliński – gitara
Bilety
40 zł – pierwsza tura - WYPRZEDANA
50 zł – druga tura
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl