Program

03 marca 2017, piątek, godz.20:00

ALEJANDRO SILVA: FLAMENCO PURO

silva-web

Flamenco puro to tradycyjne pieśni i tańce z różnych regionów Andaluzji. Dźwięki dynamicznej gitary i ekspresyjny taniec, oraz autentyczny, tradycyjny śpiew flamenco w wykonaniu rodowitego Andaluzyjczyka ze znanej w Hiszpanii rodziny wybitnych artystów flamenco z Kadyksu.

Jako gwiazda wystąpi charyzmatyczny śpiewak Alejandro Silva oraz znani artyści polskiej sceny flamenco biorący udział w wielu projektach muzycznych i tanecznych: Anna Mendak-Czekaj – taniec, Damian Kowaliński – gitara flamenco.

Alejandro Silva. Urodzony w 1984 roku w Kadyksie. Syn śpiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii.
Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych.

Damian Kowaliński – pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli, gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego gatunku.

Anna Mendak-Czekaj – jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco, przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo – jako Samira – na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana jako ceniony pedagog podczas licznych festiwali tańca i na zaproszenie szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

 

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Alejandro Silva – śpiew, Damian Kowaliński – gitara, Anna Mendak-Czekaj – taniec
Bilety
40 zł – przedsprzedaż
50 zł – w dniu koncertu
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl