Program

16 marca 2017, czwartek, godz.19:30

AGNIESZKA MACIASZCZYK: TRIBUTE TO DIANNE REEVES

maciaszczyk

Koncert poświęcony wybitnej wokalistce Dianne Reeves. Pojawią się także kompozycje pochodzącej z Poznania wokalistki i liderki – Agnieszki Maciaszczyk.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU
Agnieszka Maciaszczyk – wyróżniona absolwentka studiów II st. Akademii Muzycznej w Gdańsku, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa. Studia pierwszego stopnia w tejże Akademii ukończyła z wynikiem bardzo dobrym. Wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki.
Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie.
W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a na jesień tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie. Latem 2015 roku wokalistka wydała epkę, na której towarzyszą jej: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy.
Na początku listopada 2015 roku wokalistka zajęła 2. miejsce na Novum Jazz Festiwalu i tym samym zdobyta przez nią druga nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce.
Na jesień bieżącego roku wokalistka wróciła na III Blue Note Jazz Competition w Poznaniu gdzie zdobyła 2. miejsce.
Obecnie pracuje nad autorskim materiałem oraz jest nauczycielem akademickim na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Michał Ciesielski – kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia na specjalności Kompozycja i aranżacja jazzowa w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował w Instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca.
Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog i student fortepianu jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dr. Sławomira Jaskułke.
Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu).
Jest laureatem licznych nagród (Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & Jazz Festiwal, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej Wschody (nagroda dla najlepszego akompaniatora), Międzynarodowy konkurs jazzowy Big Sky 2016). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce, a także w Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, i Rosji.
Współpracował z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko, Maciej Grzywacz, Marcin Gawdzis, Grzegorz Nagórski, Cezary Paciorek czy Brian Fentress.

Adam Golicki – absolwent kierunku Jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego w klasie perkusji Marcina Jahra oraz absolwent kierunku Jazz na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie dr Dariusza Kaliszuka. Zdobywca 1. miejsca na Ogólnopolskim konkursie perkusyjnym we Wrocławiu (2003r.); z zespołem Paul Band zdobywca 1. miejsca oraz nagrody dla najlepszego instrumentalisty na Ogólnopolskim festiwalu zespołów jazzowych i bluesowych w Gdyni (2005 r.). Współpracuje z takimi muzykami, jak: Maciej Sikała, Cezary Paciorek, Maciej Grzywacz, Piotr Lemańczyk, Przemek Dyakowski, Dominik Bukowski, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, Zdzisław Babiarski, Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Konrad Żołnierek – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie w klasie klarnetu, a także Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale dyrygentury chóralnej, muzyki kościelnej, edukacji artystycznej, rytmiki i jazzu (kierunek – Jazz i muzyka, specjalność – gitara basowa). W 2010 roku odbył półroczne stypendium w ramach programu Erasmus w Royal Conservatoire de Musique de Bruxelles w Belgii na wydziale jazzu i muzyki fusion w klasie gitary basowej Michaela Hatzigeorgiou. Uczestnik wielu kursów i warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Adama Makowicza, Leszka Żądło, Clarence’a Penna, Seamusa Blake’a. Jako basista i kontrabasista współpracuje z wieloma formacjami, wykonującymi muzykę różnych gatunków (jazz, funk, fusion, blues, pop, rock). Od 2016 roku asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Agnieszka Maciaszczyk – wokal, Michał Ciesielski - fortepian, Konrad Żołnierek– bas, Adam Golicki – perkusja, gościnnie: Andriej Konstantinov - saksofon
Bilety
30 zł – normalne
25 zł – studenckie, uczniowskie, seniorskie

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl