Program

27 sierpień 2017, niedziela, godz.20:30

AFRO JAMMiN TOUR

amadou fola

Koncert towarzyszący warsztatom gry na djembe oraz tańca djembe i sabar, prowadzonych przez pochodzących z Senegalu artystów: Amadou Fola, Dominike Thioune, Lahat Fall, Laye Serrere, Idirisa Diop, Ada Kara Baye Fall, Malick Ndiaye, Daouda Ndao i Ablaye Badji.

Amadou Fola – utalentowany multiinstrumentalista – gra na instrumentach takich, jak: djembe, sabar, tama, balafon, gitara, ngoni. Jest również kompozytorem, tancerzem, wokalistą i wielkim pasjonatem swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze w Senegalu, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego nauczycielem gry na bębnach był jego kuzyn – Ibou Seydi. Amadou jest artystą młodego pokolenia i może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w koncertach obok takich Artystów, jak: Angelique Kidjo, Youssou N’Dour, Omar Pene, Daara J., Carlou D., Vivianne.

dominike thiouneDominike Thioune – urodził się w rodzinie Griotów w Dakar w Senegalu. Jego ojciec jest multiinstrumentalistą – gra m.in. na sabar, djembe, tama, bukarabu, Dominik gra na tych samych instrumentach, co ojciec, a ponadto jest tancerzem oraz wokalistą. Był tancerzem baletu Fambondy, perkusistą baletu Waato-Siitä. Od czasu do czasu występował również w Balet Africa Djembe na Wyspie Goree w Dakarze w Senegalu, razem z Amadou Fola, Idirisa Diop, Malik Ndau i Djiby Sanne.
.
.

Lahat FallLahat Fall – jest perkusistą oraz pisze teksty piosenek. Urodził się na wyspie Goree w Dakarze w Senegalu. Lahat od dzieciństwa kocha grać na djembe. Uczył się pod okiem wielkiego mistrza Karamo Sissokho i w ramach swojego muzycznego rozwoju dużo podróżował po Senegalu, występując z grupą baletową pod okiem mistrza. W wieku 16 lat zaczął podróżować po innych krajach – brał udział w różnych festiwalach, takich, jak: Maroko, Algeria, Tunezja, Japonia.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

laye serrereLaye Serrere – jest tancerzem oraz muzykiem – gra na sabar oraz korze (harfie afrykańskiej). Tego artystę cechuje twórczość oraz koncentracja na ciągłym rozwoju i dalszej edukacji. Jego największym sukcesem była artystyczna współpraca w Dubaju, Chinach i Francji. Ten artysta pracował między innymi z Béjart, Balet Nationale du Senegal, George Mambo, Soundioulou Cissokho (Król Kory).
.
.
.
.
.
.
.
.

Idrissa diopIdrissa Diop – urodził się w Dakar w Senegalu.  Jest tancerzem (sabar, djembe)  oraz muzykiem – gra na  gitarze, sabar,  jest wokalistą oraz kompozytorem.  Jego kariera artystyczna rozpoczęła się od współpracy z Oscar Des Vacances w Senegalu, następnie był związany z Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée,  Waato-Siitä.
.
.
.
.
.
.
.
.

malik ndiayeMalick Ndiaye – pochodzi z Senegalu. Jest tancerzem – głównie tańczy sabar. Malik jest również muzykiem – gra na sabar i bongo.  Ten artysta rozwijał się m.in. w Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Waato-Siitä. Jest szczęśliwy, kiedy tańczy i patrząc na jego występ można mieć wrażenie, że Malik „wznosi się w powietrzu”.
.
.
.
.
.
.

Bilety
20 zł

dostępne w sprzedaży on-line:
kup bilet na bluenote.poznan.pl