Program

12 kwietnia 2016, wtorek, godz.20:00

ADAM ZAGÓRSKI / ATTILA MUEHL PROJECT feat. KAMIL PIOTROWICZ

zagorski-attilla

Formacja, której członkami są muzycy berlińskiej i poznańskiej sceny jazzowej – doceniani na wielu konkursach, członkowie kadry warsztatów jazzowych w Chodzieży.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

 

– Jakub Skowroński na stałe jest członkiem zespołów International Jazzpocalypse oraz Maciej Fortuna Ethno Quartet. Koncertował w wielu krajach Europy. Studiował saksofon na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz w Jazz Institut Berlin, gra również na klarnecie basowym. Jest laureatem nagród indywidualnych na festiwalach.

– Attila Muehl – urodził się w 1985 w Wiedniu, jest gitarzystą i kompozytorem, od najmłodszych lat był wychowany w muzyczym otoczeniu pośród nagrań – od Billie Holiday po Johna Coltrane’a. Jest wykładowcą na warsztatach muzycznych w Chodzieży, uczy także w szkołach prywatnych w Berlinie i Poczdamie. Miał okazje występować min. z legendą jazzu Johnnym Griffinem oraz Tillem Bronnerem.

– Kamil Piotrowicz, Kamil Piotrowicz, o którym Polskie Radio pisze: „urodzony na fortepianie”, to wielokrotnie nagradzany pianista, przy tym kompozytor i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet, który to w 2015 roku wydał bardzo dobrze przyjęty w Polsce album „Birth”. Artysta przez ostatnie pół roku był na stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze, a obecnie kończy III rok studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego.

– Damian Kostka – kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Ma na swoim koncie wiele nagród zespołowych zdobytych na festiwalach i konkursach. Pobierał nauki u wielu znanych muzyków. Byli to m.in.: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz. Na stałe współpracuje z zespołem Weezdob Collective, laureatem Grammy – pianistą Włodkiem Pawlikiem, oraz formacjami Maciej Kądziela Trio i Global Schwung Quintet.

– Adam Zagórski – perkusista jazzowy i kompozytor. Z wyróżnieniem ukończył magisterskie studia w prestiżowej akademii Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), a w 2014 roku jest stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w unikatowym programie nauczania muzyki jazzowej – „New York comes to Groningen”. Na co dzień związany z formacjami Weezdob Collective, Adam Zagórski Nonet, Jakub Skowroński Trio, Kądziela/Zagórski Trio, Włodek Pawlik Trio, Zagajewski & Pawlik

Jakub Skowroński – saksofon, Attila Muehl – gitara, Kamil Piotrowicz – fortepian, Damian Kostka – kontrabas, Adam Zagórski – perkusja
Bilety
25 zł

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej oraz w sprzedaży on-line:

kup bilet na bluenote.poznan.pl