Program

06 czerwca 2019, czwartek, godz.20:00

Jazz Top w Blue Note:
Aaron Parks & Little Big

aaron-parks-little-big

Koncert promujący najnowszy album Aarona Parksa, światowej sławy pianisty jazzowego, słynącego z niezwykle melodyjnych utworów, będącymi jednocześnie eksperymentami gatunkowymi.

Aaron Parks grał i komponował w zespole Terence’a Blancharda, z którym wspólnie nagrał trzy albumy. Następnie wydał swój pierwszy krążek – „Invisible Cinema” w renomowanej wytwórni Blue Note Records, mając zaledwie 25 lat! BBC uznało debiutancki krążek „za jeden z najlepszych albumów 2008”. „JazzTimes” określił Parksa mianem „nowego wizjonera”. Zaś „The San Jose Mercury News” ogłosił jego następny album („Alive in Japan”) za Top Jazz Album 2013 roku!  Kolejne dwa krążki zostały wydane przez ECM. Pierwszy był solowy projekt fortepianowy, zatytułowany „Arborescence”, a następny nagrany w triu z Billy’m Hartem i Benem Streetem – „Find The Way”. Czytaj więcej

Parks występował i nagrywał m.in. z Kurtem Rosenwinklem, Dhaferem Youssefem, Terri Lyne Carrington, Ambrosem Akinmusire, Gretchen Parlato, Kendrickiem Scottem i Marcusem Millerem. Jest również założycielem James Farm z Joshuą Redmanem, Mattem Penmanem i Ericem Harlandem. Jego najnowszy projekt Aaron Parks & Little Big zadebiutował w październiku 2018 roku.

Little Big, nowy zespół Aarona Parksa, może być w pewnym sensie postrzegany jako kontynuacja drogi, jaką rozpoczął debiutancką płytą z 2008 roku – „Invisible Cinema”, z głębszym zaangażowaniem w melodyjne komponowanie utworów, współczesne rytmy i wciągające historie. Członkowie zespołu przenoszą swoje doświadczenia nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale także z elektroniki, R&B, indie popu, alt-country i wielu innych. Jest to muzyka płynna gatunkowo, która tworzy swój własny świat.

Cykl odbywa się dzięki dofinansowaniu
ze środków Miasta Poznania
Poznan bez Know How
.

.

.

.

oraz środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

.

.

Aaron Parks – fortepian, Greg Tuohey – gitara, David Ginyard – bas elektryczny, Tommy Crane – perkusja
Bilety
70 zł – pierwsza pula
95 zł – druga pula (w dniu koncertu)
35 zł – ulgowy dla uczniów i studentów szkół muzycznych (dostępne wyłącznie przed wejściem na koncert)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl