Program

11 styczeń 2019, piątek, godz.19:00

6. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note

wosp-logo2019

Już po raz szósty zapraszamy na bluesowy finał WOŚP! Wystąpią: Sebastian Riedel, RusT, Krzysztof  Jarmużek oraz Roudhouse.

Jak zawsze – opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza! Nie jest prowadzona rezerwacja miejsc siedzących!

Program 6. Bluesowej WOŚP w Blue Note:
Sebastian Riedel Solo,
spotkanie z autorem książki  o Ryśku Riedlu,
koncert  RusT,
Krzysztof Jarmużek: Światełko do Nieba,
Koncert   Roudhouse
.

Pomiędzy poszczególnymi koncertami odbędą się licytacje na rzecz WOŚP!
Do wylicytowania będą między innymi kurtka Zdzisława Paterczyka oraz specjalna poduszka WOŚP!


Celem 27. Finału WOŚP będzie będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry – Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb. Tymczasem na świecie obserwujemy znaczący postęp w medycynie, a zwłaszcza w diagnostyce. Na rynek trafiają coraz to nowsze, bardzo drogie urządzenia, które zarazem oferują kosmiczne możliwości diagnozy i szybkości w podejmowaniu leczenia. Kupując taki właśnie sprzęt mamy możliwość po raz kolejny podnieść poziom opieki nad chorymi dziećmi w Polsce. Dlatego Zarząd Fundacji zdecydował, że celem 27. Finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – dodaje dyrektor ds. medycznych Fundacji.

Nikt z wykonawców nie pobiera żadnych honorariów występując w pełni charytatywnie!

Organizator: Krzysztof Ranus