Program

28 czerwca 2017, środa, godz.20:00

3-0-3 TANGO FUSION (Argentyna)

Video and Film

Swój początek mają w Buenos Aires w Argentynie. Tam w roku 1996 zespół założyli Hernán Valencia (pianista, kompozytor i producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja, instrumenty perkusyjne, producent). Latyno-jazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

W 1999 roku ukazuje się pierwsza płyta zespołu „Musica con Buenos Aires”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii, następnie w 2002 3-0-3 Tango Fusion występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival. W 2003 roku odbywają trasę koncertową po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech, a w 2004 ukazuje się druga płyta zespołu „Buenos Aires Nomade”, w której nagraniu muzykom towarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji „Nowa muzyka argentyńska” (Paryż).

2005 rok przynosi występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille. 2009 rok to wydanie płyty DVD z koncertem tria, zaś w 2012 – ukazanie się płyty „Tango-Rock” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka Michela Payronela.

W 2013 roku premierę miała najnowsza płyta – „Tangoman”, która zawiera elementy rapu. W
2014 formacja wystąpuje na Cotati Jazz & Blues Festival w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata” World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 Tango Fusion odbył w 2015 roku.

Poznaj więcej muzyki 3-0-3 Tango Fusion

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Hernan Valencia – piano, Gerardo Solnie – perkusja, Gonzalo Villalba – bandoneon, gościnnie: Jakub Klemensiewicz - saksofon
Bilety
40 zł
dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl