Program

12 stycznia 2020, niedziela, godz.18:00

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28FinalWOSP2020_zaglowki

Kolejny rok, kolejny styczeń, kolejny WOŚP i przednia zabawa w szczytnym celu. Zapraszamy do klubu Blue Note, by posłuchać dobrej muzyki i – przede wszystkim – wypełnić jak najwięcej puszek. Repertuar jak zawsze zadowoli każde ucho, a atmosfera zapewni wiele pozytywnych wrażeń. Nie może was zabraknąć!

Rozkład jazdy:
18:00 – Eleanor Gray
18:50 – Gonzo
19:40 – Djibril
20:30 – RatKru
21:20 – Smash

Jak zawsze – opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza! Nie jest prowadzona rezerwacja miejsc siedzących!

Zespoły:

Eleanor Gray – kto słucha rocka a jeszcze ich nie zna, ten trąba. Ale ma szansę się „odtrąbić” i posłuchać ich nowego materiału, który zaczęli od niedawna śpiewać również po polsku. Warto!

Gonzo/solo act/ – to tajemnicza postać poznańskiej sceny muzyczno-teatralnej. Poznaliśmy go wcześniej w składzie Dyzmatronik,  a podczas WOŚPu rozgrzeje nas dubowymi klimatami!

Djibril – połączenie alternatywnej melancholii, głębokich polskich tekstów, gitarowego brzmienia i rapowego wokalu. Nowoczesna poezja śpiewana z muzycznymi inspiracjami takimi jak Ben Howard, Radiohead czy nawet Pink Floyd. Wcześniej w pojedynkę, a od niedawna w trzyosobowym składzie: Djibril – Michał Massel, Arian Przytocki i Kamil Plucinski. 28 lutego 2019 wydali pierwszy wspólny singiel – „List” będący zapowiedzią nowego materiału.

Rat Kru – zagubione ogniwo polskiej elektroniki. Odważnie balansują na granicy sztuki i kiczu nigdy jej jednak nie przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany z solowej działalności Papa Musta maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają betonową sambą, porywając do tańca tłumy na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce (Spring Break, Tauron Nowa Muzyka) jak i tych za granicą (Tallinn Music Week, Seasplash Festival). Ich pierwsza płyta „Rat” łączy dub, hip-hop i elektronikę, a wydana w maju tego roku EP-ka zapowiada płytę, która już jesienią odmieni oblicze polskiej muzyki. Zwycięzca konkursu Kayax i My Name Is New.

Przedstawiają się jako Smash i dodają, że grają rock and rolla. Rock and rollem we wszystkich jego odcieniach żyją i oddychają od zawsze. Każde wejście na scenę wyzwala w tych na co dzień słodkich draniach dzikie bestie. Ich koncerty poleca się szczególnie kobietom wrażliwym na piękno i mężczyznom zdolnym wytrzymać próbę ognia w starciu z reakcjami tychże kobiet. Zespół wierny rock and rollowi z powodzeniem sięga po grunge’owe i stonerowe inspiracje, czasem czerpiąc też z nurtu garage rocka.

Celem 28. Finału WOŚP będzie zbiórka środków a zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.