Program

13 stycznia 2019, niedziela, godz.18:00

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

49184617_10157008693275908_5725340612731863040_n

Kolejny rok, kolejny styczeń, kolejny WOŚP i przednia zabawa w szczytnym celu. Zapraszamy do klubu Blue Note, by posłuchać dobrej muzyki i – przede wszystkim – wypełnić jak najwięcej puszek. Repertuar jak zawsze zadowoli każde ucho, a atmosfera zapewni wiele pozytywnych wrażeń. Nie może was zabraknąć!

Jak zawsze – opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza! Nie jest prowadzona rezerwacja miejsc siedzących!

Rozkład jazdy:
18:00 – NaliaH
18:50 – Teodorczyk
19:40 – Killed by Car
20:30 – Kasia Tontor
21:20 – Nohono
22:10 – Bloki

Kilka słów o artystach:

NaliaH o zespół powołany do życia przez wokalistkę Natalia Hoffmann. Muzyka grupy to soul ubarwiony elementami alternatywnego rocka z domieszką bluesa i reggae. Całość zespolona szeleszczącym damskim wokalem i ubarwiona delikatnymi dźwiękami puzonu. W lutym 2017 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu studyjnego zespołu, zatytułowanego „Long Way Out”.

Kasia Tontor to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, miłośniczka „czarnych” klimatów muzycznych. Na swoim koncie posiada EP-kę wydaną w 2015 roku. Nowe materiały stworzone we współpracy z łódzkim producentem Salvare, to połączenie mocnych brzmień r&b/soulu z elementami hip hopu.

Killedbycar to elektroniczne-indie rockowe trio z punk-rockową przeszłością. Zespół oparty na energicznych, melodyjnych gitarach oraz rytmicznych syntezatorach. Swój pierwszy singiel „Thinking of you” opublikowali w dniu wyruszenia w krótką trasę po Polsce z zespołem Dubioza Kolektiv. Występując na wyjeździe we Francji, SnowShow „Peak up the sound” kapela zarejestrowała teledysk do wcześniejszego singla „Rave it out”. Zespół po paru singlach komponuje i rejestruje właśnie swoją płytę która ukazać ma się jesienią.

Nohono to poznańska elektroniczna grupa artystyczna założona na początku 2015 roku. Główną ideą projektu jest łączenie doświadczeń i umiejętności poszczególnych członków zespołu w celu zapewnienia kompaktowego, nastrojowego doświadczenia audiowizualnego. Nohono na scenie to mieszanka żywiołowej elektroniki, żywych instrumentów, hipnotyzującego wokalu oraz wizualizacji tworzonych w oparciu o technologię 3D mappingu. Wszystkie te elementy tworzone na żywo podczas występu sprawiają, że dźwięk i światło przestają być osobnymi elementami, łącząc się w spójną całość.

Michał Teodorczyk to wokalista, kompozytor, gitarzysta, autor tekstów. Od 7 roku życia pisze teksty, a od 13 gra na gitarze. Założył zespół The Rivers, który był połączeniem hard rock połączonego z grungem. Po wielu koncertach Michał rozpoczął karierę solową. Obecnie wydał dwa single, ale ma na swoim koncie ponad 50 kompozycji wraz z tekstem, chce połączyć emocje oraz wrażliwość z rock’n’rollem.

Bloki to poznański duet grający muzykę elektroniczną. Zespół tworzą wokalistka Paulina Ślusarek i producent Piotr Kowalski, a brzmienie inspirowane jest stylistyką lat 90′-00′.

Celem 27. Finału WOŚP będzie będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.