Program

18 luty 2022, piątek, godz.20:00

24 lata klubu Blue Note: New Bone i Dominik Wania

new-bone

Jazzowy kwintet złożŽony z samych uznanych muzyków, promować będzie swoją szóstka w dorobku płytę – „Lomging”. Tomasz Kudyk – lider zespołu New Bone dedykuje najnowszy album „Longing” swojemu Tacie – Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej jużŽ grupy Jazz Band Ball Orchestra.

Na płycie znajdują się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka, z wyjatkiem jednego utworu „Head Dizziness”, napisanego przez Jana Kudyka, a zaaranżŽowanego przez Wojtka Groborza. To muzyka pełna liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku.
Tomasz Kudyk chce poprzez tę płytę wyrazić wdzięczność i szacunek dla swojego Taty, który na początku jego drogi muzycznej był dla niego inspiracją i autorytetem. „To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On …” – mówi lider New Bone.

Tomasz Kudyk – trębacz, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jazz stał się jego pasją jużŽ w szkole średniej, na co niewątpliwie miał wpływ jego ojciec – Jan Kudyk. Zdobywał doświadczenie poprzez naukę wyniesioną z domu, udział w warsztatach jazzowych i kontakt ze środowiskiem muzycznym. W 1996 roku powołał do żŽycia kwintet jazzowy New Bone, z którym nagrał cześć płyt, w tym trzy autorskie: „Something for now” (2004), „It’s not easy” (2009) i „Destined” (2012). Album „Follow me” miał swoją premierę w 2014 r., a na specjalne zamówienie Teatru Witkacego powstała płyta „Od-jazz-dowo” w 2016 r. W 2020 roku ukazał się szósty album – „Longing”.
Tomasz Kudyk jest autorem większości kompozycji wykonywanych przez zespół New Bone. Koncertował na wielu znaczących festiwalach w kraju i za granicą. Współpracował z takimi muzykami, jak m.in: Janusz Muniak, Maciej Sikała, Jarek Śmietana, Wojciech Karolak, Arek Skolik, Joachim Mencel, Andrzej Cudzich, Jan Pilch, Marek Stryszowski, Leszek Kułakowski, Adam Pierończyk. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka, a w 2015 r. nadano mu tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych. Pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę trabki jazzowej.

Dominik Wania – w 2005 roku ukończył z wyróŽżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie, w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Pereza i Jerry Bergonziego na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie (USA) w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracował i występował ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej takimi jak: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Anna Maria Jopek, Leszek MożŽdżŽer, Maciej Sikała, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Janusz Muniak, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski, Marek Bałata, Dorota Miskiewicz, Marcus Miller, Joey Baron, Craig Taborn, George Garzon, Eddie Henderson, Anders Jormin, Nguyen Le, Tony Malaby, Gary Thomas, Marilyn Mazur. W swoim dorobku ma nagrania dla radia i telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji, USA, Ameryki Południowej, Afryki i Australii. Prowadzi
działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W kwietniu 2014 został uhonorowany nagrodą TVP Kultura Gwarancje Kultury 2014 oraz dwiema nagrodami Fryderyk 2014 w kategoriach „Jazzowy Album Roku” i „Debiut Roku”.
W listopadzie 2015 r. nawiązał współpracę ze Zbigniewem Preisnerem i wziął udział w nagraniu płyty z nowymi kolędami pt. „W poszukiwaniu dróg”. Album uzyskał status Platynowej Płyty. W ankiecie „Polish Jazz” uzyskał tytuł „Muzyk Roku 2017”.

Bartłomiej Prucnal – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Jazzu i Muzyki Współczesnej, w klasie dr. Ryszarda Krawczuka. Uczestnik i laureat wielu festiwali w Polsce i za granicą. WspółzałożŽyciel formacji N.S.I. i kompozytor wielu jej utworów. W 2012 roku wraz zespołem zdobył I miejsce i Grand Prix na 5th Azoty Tarnów International Jazz Contest (gdzie oceniał go m.in. Kenny Garret), a takŽe I miejsce i Grand Prix na konkursie Jazz Juniors. Współpracował z wieloma cenionymi zespołami i muzykami, jak m.in. Leszek Żądło, Wojciech Groborz, Zbigniew Namysłowski / Big Band, Jarek Śmietana, Michał Urbaniak.

Maciej Adamczak- absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach, w klasie kontrabasu Jacka Niedzieli. Jest laureatem kilku krajowych konkursów, m.in. Jazz Juniors (Marcin Żupański Quartet, I nagroda, 1997 r.), Jazz nad Odra, Pomorska Jesień Jazzowa. Współpracował m.in. z: Quintessence Eryka Kulmy, kwartetem Krzysztofa Popka, kwartetem Janusza Skowrona, kwintetem Marka Bałaty, Big Bandem Zbigniewa Namysłowskiego, Trio Wojciecha Groborza, kwartetem Piotra Barona. Przez lata wystepował w krakowskim klubie prowadzonym przez znakomitego polskiego saksofonistę – Janusza Muniaka.
Jest wykładowcą klasy kontrabasu Katedry Muzyki Współczesnej i Jazzu Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Dawid Fortuna – jest absolwentem bydgoskiej Szkoły Muzycznej im. Artura Rubinsteina, gdzie uczył się pod okiem znakomitego pedagoga Mirosława Żyty. Kilka lat temu ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale muzyki klasycznej oraz jazzowej. Jego dotychczasowe osiągniecia to udział w konkursach m. in. Krokus Jazz Festiwal, Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odra (wyróŽżnienie w 2008 r.), zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2011r. i 2012r.), Jazz nad Odrą, udział w festiwalach w Polsce i za granicą. Występował ze znakomitymi polskimi jazzmenami, jak m.in.: Janusz Muniak, Tomasz Stańko, Leszek MożŽdżŽer, Adam Pierończyk, Joachim Mencel, Wojciech Groborz, Dominik Wania, Sebastian Bernatowicz, Wojciech Karolak, Aga Zaryan, Paweł Kaczmarczyk, Jerzy Małek.

Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn, Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Dominik Wania – fortepian, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja
Bilety
60 zł - pierwsza pula
80 zł - druga pula

Uwaga! Zgodnie z obowiązującymi od 15 grudnia przepisami epidemicznymi, do otwartej sprzedaży przeznaczone jest jedynie 30 proc. biletów. Pozostałe 70 proc. mogą kupić jedynie osoby zaszczepione. Kupując bilet z puli dla zaszczepionych wyrażasz zgodę na zweryfikowanie przy wejściu na koncert ważności certyfikatu szczepień. Brak ważnego certyfikatu spowoduje odmowę wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Każda osoba wchodząca na koncert musi przy wejściu pozostawić czytelnie wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Oświadczenie można wypełnić na miejscu lub przynieść wypełnione – druk można

POBRAĆ TUTAJ.

Odmowa pozostawienie oświadczenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami skutkować będzie brakiem możliwości wejścia na koncert. W tej sytuacji nie przysługuje zwrot należności za bilet.

Bilety dostępne są w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl