Program

08 lutego 2019, piątek, godz.20:00

21 lat klubu Blue Note:
Helen Sung – Sung With Words

Helen-Sung-Pianist3_2400x1350

Koncert jednej z najbardziej rozpoznawalnych pianistek na świecie, charakteryzującej się nieograniczonym zasięgiem oraz wybitną grą na fortepianie.

Swoją najnowszą płytą, zatytułowaną „Sung With Words”, Helen Sung po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest jedną z najlepszych pianistek na świecie. Krążek zawiera same oryginalne kompozycja, a każdy utwór był inspirowany słowami kalifornijskiego poety Dana Gioi. Rytmy i inteligentne kompozycje, przywracają i ożywiają wiersze poety w genialnym połączeniu jazzu i poezji. Ta płyta jest kolejnym, pewnym krokiem w karierze Helen Sung, która stawia ją w ścisłej czołówce światowego jazzu.

Helen Sung jest pianistką i kompozytorką. Karierę rozpoczęła od muzyki klasycznej, a w wieku dwudziestu lat zainteresowała się jazzem. Jest ona córką chińskich imigrantów, dlatego w jej muzyce wyczuwalne są dwie różne kultury. Po skończeniu studiów, Sung była już na tyle rozpoznawalną artystką, żeby koncertować, chociażby z Herbie Hancockiem w Indiach i Tailandi oraz z Waynem Shorterem w Ameryce. W 2004 roku wydała swój pierwszy album zatytułowany „Push”, a obecnie ma na koncie sześć studyjnych albumów jako liderka.

 

christie

Christie Dashiell z własnymi nowatorskimi tekstami oraz kompozycjami zapowiada się na wschodzącą gwiazdę jazzowego wokalu. Urodziła się w Waszyngtonie, a dorastała w Greenville w Północnej Karolinie. Jest absolwentką Howard University i Manhattan School of Music. Jako członek Afro-Blue, głównego zespołu wokalnego Howarda, Dashiell pojawiła się w NBC „The Sing Off”. Dwukrotnie zwyciężyła w Studenckich Nagrodach „DownBeat” jako Wybitna Solistka i Najlepsza Wokalistka. W 2016 roku wydała swój debiutancki album zatytułowany „Time All Mine”.

 

John EllisJohn Ellis to utalentowany, wszechstronny saksofonista i kompozytor, który zajmuje wyimaginowaną (i niezwykle pomysłową) przestrzeń bezpośrednio między uroczystym, gościnnym duchem Nowego Orleanu a ostrymi, gorączkowymi ulicami Nowego Jorku. Zarówno jako lider swoich własnych eklektycznych projektów, jak i sideman wielu uznawanych artystów, Ellis wyraża się bystrym intelektem i mistrzowską wirtuozerią, jednocześnie utrzymując figlarny błysk w oku.

 

Reuben RogersOd urodzenia Reuben Rogers łączy rytmy calypso i reggae, z jego rodzinnych Wysp Dziewiczych z dźwiękami gospel oraz swobodą i improwizacją jazzu, aby stworzyć wyjątkową chemię, która uczyniła go jednym z najbardziej charakterystycznych basistów współczesnego jazzu. Uniwersalne opanowanie przez Rogersa zarówno akustycznego, jak i elektrycznego basu doprowadziło do pojawienia się na scenach na całym świecie obok najbardziej znanych artystów muzyki, w tym Charlesa Lloyda, Wyntona Marsalisa, Joshua Redmana, Tomasza Stańko, Roya Hargrove’a, Marcusa Robertsa, Nicholasa Paytona Mulgrew Miller, Jackie McLean i Dianne Reeves.

 

Kush AbadeyKush Abadey jest utalentowanym perkusistą. Obecnie występuje i koncertuje z Wallacem Roneyem. Wcześniej występował i nagrywał płyty z takimi gwiazdami jak: Ravi Coltrane, Chris Potter, Nicholas Payton, JD Allen, David Weiss, Jeremy Pelt, Tomasz Stańko.

Helen Sung – fortepian, Christie Dashiel – wokal, John Ellis – saksofon, Reuben Rogers – kontrabas, Kush Abadey – perkusja
Bilety
85 zł – pierwsza pula WYPRZEDANE
110 zł – druga pula

miejsca stojące: 85 zł
50 zł - dla uczniów i studentów szkół muzycznych (dostępne wyłącznie przed koncertem za okazaniem legitymacji szkolnej / studenckiej / doktoranckiej)

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Kulturalnej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl