Program

14 grudzień 2018, piątek, godz.20:00

Piosenki świąteczne

piosenki-swiateczne-kw

Koncert piosenek świątecznych w wykonaniu trójki młodych muzyków: Pauliny Maciejewicz, Wojciecha Karwackiego oraz Jakuba Królikowskiego.
WSTĘP WOLNY

Paulina Maciejewicz – absolwentka Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu z klasy emisji mgr Doroty Czerwińskiej oraz interpretacji mgr Przemysława Basińskiego. Swój koncert dyplomowy obroniła celująco. Wcześniej ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu (klasa fortepianu). Studiowała również na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie obroniła tytuł mgr Animacji Kultury. Uzależniona od muzyki niebanalnej, która pochłania jej każdą wolną chwilę. Muzycznie zdecydowanie poligamiczna – otwarta na prawie każdy gatunek muzyczny. Wokalnie jednak najbardziej oddana muzyce soul. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, w tym ogólnopolskich: Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Filmowej o Złoty Laur w Poznaniu, dwukrotny tytuł najlepszej wokalistki na Ogólnopolskim Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu, pierwsze miejsce w mistrzostwach wokalnych „voiceTracks2012” w Zielonej Górze. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych, w tym międzynarodowych, gdzie szkoliła się pod uchem takich osobistości, jak: Janusz Szrom, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk czy Marek Bałata. W 2013 roku nagrała swój pierwszy singiel zatytułowany „Let this moment last”. Studia na wydziale Pedagogiki doskonale przygotowały ją do pracy z drugim człowiekiem. Wymagająca zarówno od siebie, jak i od innych, pełna pasji, otwarta, bardzo sprawiedliwa, uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona.

Wojciech Karwacki – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych polskich i zagranicznych śpiewaków takich jak Włodzimierz Zalewski, Adam Kruszewski czy Matjaz Robavs. Podczas studiów na Poznańskiej Akademii Muzycznej w latach 2010-2015 zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w spektaklach studenckich: „Wesele Figara” W.A. Mozarta oraz „Dziecko i Czary” M. Ravela. W roku 2012 był jednym z solistów zaproszonych na Nadnotecki Festiwal Muzyczny w Czarnkowie. Miał także możliwość współpracy z wybitnym dyrygentem Siegfriedem Heinrichem podczas jednej z edycji festiwalu operowego w Bad Hersfeld.

Jakub Królikowski – pianista, który przede wszystkim tworzy i wykonuje muzykę dla estetycznego zadowolenia i metafizycznej refleksji słuchaczy. W swojej artystycznej działalności Królikowski wykonuje także muzykę improwizowaną i jazz futurystyczny na fortepianie, syntezatorach, przedmiotach. W tym roku Królikowski otrzymał Nagrodę Główną na Konkursie Młodych Kompozytorów im. Marka Stachowskiego 2018, pod honorowym patronatem Prof. dr h.c. Krzysztofa Pendereckiego, a także Stypendium Artystyczne Miasta Poznania za osiągnięcia kompozytorskie i koncertowe oraz za promocję twórczości poznańskich kompozytorów.