Program

10 marzec 2018, sobota, godz.20:00

20 lat klubu Blue Note: GREG OSBY QUARTET

osby

Greg Osby – jeden z głównych filarów amerykańskiego jazzu, współtwórca ruchu m-base, jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych saksofonistów współczesnego jazzu.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU

Jest nie tylko fantastycznym instrumentalistą i kompozytorem, ale także edukatorem – ceniony za swoje wnikliwe i innowacyjne podejście do jazzowej kompozycji oraz improwizacji. Wykładał na Berklee College of Music, aktywnie uczestniczy w warsztatach jazzowych na całym świecie. Stanowi wzór dla generacji współczesnych jazzmanów.

Biografia Grega Osby’ego to spory kawałek historii jazzu. Od lat 80. występował i nagrywał z największymi gwiazdami, takimi jak Herbie Hancock, Dizzy Gillespie, Jack DeJohnette, Chick Corea, Freddie Hubbard, The Grateful Dead, Woody Shaw, Jim Hall. Nagrał piętnaście albumów dla legendarnego Blue Note Records. W 2008 roku, Osby uruchomił własną wytwórnię, Inner Circle Music, która wspiera najzdolniejszych artystów z całego świata.

Ty razem Osby do współpracy zaprosił jednego z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia –  Kubę Płużka, którego brzmienie porównuje się do amerykańskiej gwiazdy jazzu Jasona Morana. Na kontrabasie usłyszymy Maxa Muchę, który występuje ostatnio z Loganem Richardsonem czy Christianem Scottem. Całość dopełni niezwykle utalentowany i energetyczny młody łotewski perkusista, Ivars Arutyunyan, pomimo młodego wieku mający już na koncie współpracę m.in. z Seamusem Blakem i Jerry Bergonzim. Podczas koncertu usłyszymy kompozycje Grega Osby’ego.

 

Na ten koncert obowiązują rabaty z kartą

targi

 

 

Greg Osby – saksofon altowy, Jakub Płużek – piano, Max Mucha – kontrabas, Ivars Arutyunyan – perkusja
Bilety
60 zł - pierwsza pula - WYPRZEDANE
80 zł - druga pula

dostępne w biurze klubu, Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) oraz w sprzedaży on-line:


kup bilet na bluenote.poznan.pl