Program

12 stycznia 2018, piątek, godz.19:00

5. Bluesowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Blue Note

25151894_10154951328587414_2313005561567999642_n

Już po raz piaty zapraszamy na bluesowy finał WOŚP! Wystąpią: Rock Imagination, Stara Szkoła, Wojtek Hoffmann, Izotop, Humam Ammari, Maciej Sobczak i Bartek Szopiński, Paweł Świernalis oraz Krzysztof Jarmużek!

Jak zawsze – opłatą za wstęp jest wrzucenie dowolnego datku do puszki wolontariusza!

Program 5. Bluesowej WOŚP w Blue Note

Rock Imagination
Stara Szkoła
Hoffmann: Projekt Klenczon
Izotop
Sobczak – Szopiński
Humam Ammari

Paweł Świernalis
Krzysztof Jarmużek: Światełko do Nieba

Pomiędzy poszczególnymi koncertami odbędą się licytacje na rzecz WOŚP!

W czasie licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można kupić między innymi:

– poduszkę WOŚP, kubek metalowy WOŚP, okulary z Festiwalu Ryśka Riedla, autografy Jurka Owsiaka – ofiarowane przez Krzysztofa Ranusa

– zegar oraz zapinki ze śremskiej WOŚP – ofiarowane przez Mariusza Kwaśniewskiego

– koszulka z autografami piłkarzy, karty, plakat z autografami piłkarzy – ofiarowane przez Lecha Poznań

– album fotograficzny z autografem autora – Grzegorza Dembińskiego – ofiarowane przez „Głos Wielkopolski”

– okulary przeciwsłoneczne Zdzisia Pasterczyka – ofiarowane przez Grażynę Pasterczyk

– naciąg do perkusji z autografem Many Katcie – muzyka m.in. Stinga, Petera Gabriela, Jefa Becka, Tori Amos, Joego Satrianiego – ofiarowany przez Woodys Backline

– płyty z autografami od Eleni

– gadżety WOŚP – ofiarowane przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Celem 26. Finału WOŚP jest pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
– W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje prezes zarządu Fundacji.

W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych ze względu na ich poziom specjalizacji. Większość oddziałów, zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, na które trafiać mają dzieci z potrzebą intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy właśnie dla oddziałów podstawowych. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

Nikt z wykonawców nie pobiera żadnych honorariów występując w pełni charytatywnie!

Zbiórkę obsługuje Sztab WOŚP Politechniki Poznańskiej, a całkowity przychód ze zbiórki pieniędzy przeznaczony jest w całości na WOŚP.

Organizator: Krzysztof Ranus