Program

21 lutego 2018, środa, godz.20:00

TOM BISHOP

Najbardziej nieoczekiwana muzyczno-filmowa opowieść roku! Film z muzyką na żywo! Po filmie – koncert Tom Bishop Trio.

Solo OLàs – wokal, gitary, harmonijka ustna, Rafał Jędruch – saksofon tenorowy i sopranowy, Janusz Lewandowski – kontrabas
Szczegóły
22 lutego 2018, czwartek, godz.19:30

ROBERT KASPRZYCKI Z ZESPOŁEM – KONCERT OKOŁOJUBILEUSZOWY

Znany śpiewający autor (m.in. „Nieba do wynajęcia”), showman obdarzony niesamowitym poczuciem humoru zagra bardzo długo oczekiwany koncert w Poznaniu. Ma na koncie ponad tysiąc pięćset koncertów, a od jesieni 2017 obchodzi jubileusz 25-lecia swojej pracy artystycznej.

Szczegóły
23 lutego 2018, piątek, godz.20:00

TERENCE BLANCHARD FEAT. THE E-COLLECTIVE 20 lat klubu Blue Note

Pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, laureat Emmy i Złotego Globa – Terence Blanchard – po raz pierwszy wystąpi w Poznaniu.

Terence Blanchard – trąbka, Tondrae Kemp – śpiew, Charles Altura – gitara, Taylor Eigsti – fortepian, David Ginyard Jr – gitara basowa, Oscar Seaton – perkusja
Szczegóły
24 lutego 2018, sobota, godz.20:00

ROBERT WOJCIECHOWSKI: Feel That You Live Tour

Koncert promujący nową płytę poznańskiego muzyka, gitarzysty, wokalisty, kompozytora i pasjonata amerykańskiego rock and rolla. W jego muzyce słychać inspiracje takimi muzykami, jak John Mayer, Eric Clapton, Stevie Ray Voughan, Elvis Presley czy CCR.

Robert Wojciechowski - wokal, gitara, Dawid Tokłowicz - saksofon, Michał Ruksza - instrumenty klawiszowe, Wojtek Roszak - bas, Jakub Szwarc - perkusja, Daria Wojciechowska i Renia Szwarc - chórki
Szczegóły
25 lutego 2018, niedziela, godz.19:00

U STUDNI

Jeden z najlepszych w Polsce zespołów uprawiający balladę z umiejętnie dobranym tekstem i niebanalną oprawą muzyczną.

Dariusz Czarny – gitary, śpiew, aranżacje, Wojciech Czemplik – skrzypce, altówka, mandolina, śpiew, aranżacje, Ola Kiełb-Szawuła – gitara, śpiew, aranżacje, Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, aranżacje, Ryszard Żarowski – gitary, śpiew, aranżacje
Szczegóły
01 marca 2018, czwartek, godz.19:00

POZNAŃSKIE SENIORITKI

Wielojęzyczny i wielokulturowy repertuar nie pozwala się nudzić nawet przez chwilę a urok pań, kolorowe, piękne stroje i zabawne gadżety z pewnością zachwycą i wprawią każdego w doskonały humor. Uwaga! energia i radość płynąca ze sceny jest zaraźliwa!

Szczegóły
03 marca 2018, sobota, godz.20:00

HERMON MEHARI QUARTET: FROM KANSAS CITY WITH LOVE

Czołówka muzycznej sceny Kansas City! W autorskim kwartecie uzdolnionego trębacza usłyszymy między innymi perkusistę Mike’a Warrena, współpracownika Wyntona Masalisa w Jazz at Lincoln Center Orchestra.

Hermon Mehari – trąbka, Peter Schlamb – fortepian, Dominique Sanders – kontrabas, Mike Warren – perkusja
Szczegóły
04 marca 2018, niedziela, godz.20:00

NOAM VAZANA: NANI (Izrael)

Po raz pierwszy w Polsce! Subtelna i żywiołowa, liryczna i zadziorna, hipnotyzująca! Noam Vazana to fascynujący wokal oddychający nowym życiem, łączący bliskowschodnie i północno- afrykańskie mieszanki i własne przebojowe kompozycje. W unikalny sposób łączy śpiew z graniem na fortepianie i puzonie.

Szczegóły
06 marca 2018, wtorek, godz.20:00

Marcin Kydryński prezentuje: ELIDA ALMEIDA – Siesta w drodze

Wschodząca gwiazda z Wysp Zielonego Przylądka proponuje muzykę czerpiącą z klasycznych rytmów i gatunków Wysp, jednak dynamiczny i rozkołysany styl wokalistki różni się od tego, co zapamiętaliśmy z twórczości Cesarii Evory, ale przecież ten sam zachwyt. A także przejmujące, przepełnione szczerością przesłanie i urzekający wdziękiem oraz emocjami głos artystki.

Szczegóły
10 marca 2018, sobota, godz.20:00

20 lat klubu Blue Note: GREG OSBY QUARTET

Greg Osby – jeden z głównych filarów amerykańskiego jazzu, współtwórca ruchu m-base, jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych saksofonistów współczesnego jazzu.

Greg Osby – saksofon altowy, Jakub Płużek – piano, Max Mucha – kontrabas, Ivars Arutyunyan – perkusja
Szczegóły
11 marca 2018, niedziela, godz.18:00

PODAJ ŁAPĘ, KARMA WRACA – vol. 2! – KONCERT CHARYTATYWNY DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W PRZYBORÓWKU

Wystąpią: Hoi Polloi, Adam Wolski (Golden Life) z synem Filipem, Glasspop, Hope.

Szczegóły
14 marca 2018, środa, godz.20:00

LENIWE IMPRO: 8. KOMEDIOWE WARIACJE NA KOLACJĘ

Wiosenny spektakl komedii improwizowanej w wykonaniu post-Kluskowej Grupy Improwizacji Kabaretowej Leniwe Impro będzie inspirowany tematyką budzącej się do życia przyrody. Po szarej zimie chęci do życia wzrosną, a możemy je jeszcze podkręcić, śmiejąc się do rozpuku.

Szczegóły
16 marca 2018, piątek, godz.20:00

KORPUS

Legenda festiwalu w Jarocinie powraca z albumem „Respekt”.

Szczegóły
18 marca 2018, niedziela, godz.19:00

LINDA MAY HAN OH QUARTET | 20 lat klubu Blue Note

Niezwykle utalentowana basistka i kontrabasistka dała się poznać szerokiej publiczności jako basistka Patha Metheny’ego, ale od wielu lat pracuje z własnymi zespołami, pisząc także muzykę filmową.

Linda Oh - kontrabas, gitara basowa, Matthew Stevens - gitara, Greg Ward - saksofon, Artur Hnatek - perkusja
Szczegóły
21 marca 2018, środa, godz.20:00

The New Conrad Miller Trio (Holandia/Urugwaj)

Powiązanie południowoamerykańskich rytmów i harmonii z tradycyjnym jazzem, bluesem i soulem zaowocowało lirycznymi, impresjonistycznymi kompozycjami. Ich melancholijne, ale i radosne aranżacje, klasyczne struktury akordowe i kontrapunkt, energia i autentyczny, mocny groove nadają tradycyjnemu jazzu kompletnie nowy wymiar i koloryt.

Coen Molenaar (Holandia) – fortepian, David de Marez Oyens (Holandia) – kontarbas, Enrique Firpi (Urugwaj) – perkusja
Szczegóły
23 marca 2018, piątek, godz.20:00

KIEDY BYŁEM… – POLSKIE PRZEBOJE STULECIA

Koncert promujący płytę z nowymi aranżacjami (na jazzowe – i nie tylko – trio) najważniejszych polskich piosenek minionego wieku. Usłyszymy trochę dobrego jazzu, pięknie brzmiącej muzyki akustycznej oraz rock&rolla.

Piotr Lemańczyk – kontrabas, Marcin Wądołowski – gitary, głos, Adam Czerwiński – perkusja
Szczegóły
25 marca 2018, niedziela, godz.19:00

RENE PAWELEC, JOSE DUARTE, RICARDO ANASTACIO: MOJE FADO

„Moje fado zrodziło się z miłości do muzyki, do portugalskich melodii, słów, głosów i instrumentów, z morza, miłości i samotności, które w fado są od zawsze i które tworzą ten tak charakterystyczny gatunek muzyczny.”

Szczegóły
05 kwietnia 2018, czwartek, godz.19:30

SANLUISTANGO – MISTRZOWIE Z ARGENTYNY

Tango z samego serca Argentyny! Zespół SanLuisTango po raz drugi w Blue Note! Repertuar opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie.

Szczegóły
06 kwietnia 2018, piątek, godz.20:00

BRIAN CHARETTE – SOUL MATES

Nominowany do Grammy pianista i organista Brian Charette – jedna z najważniejszych postaci współczesnego jazzu, powraca do Blue Note! Wirtuoz organów Hammonda B3, autor licznych publikacji popularyzujących ten instrument, od wielu lat zajmuje czołowe miejsca w muzycznych rankingach.

Brian Charette – Hammond B3, Libor Smoldas – gitara, Tomas Hobzek – perkusja
Szczegóły
13 kwietnia 2018, piątek, godz.20:00

E.J. STRICKLAND Quintet: New York, New Jazz Era Jazzu

Amerykański perkusista E.J. Strickland należy do ścisłej światowej czołówki współczesnego jazzu. Wraz z bratem bliźniakiem, znakomitym saksofonistą Marcusem Stricklandem szybko zostali zaliczeni do najważniejszych postaci w amerykańskim jazzie prezentując własne, dojrzałe projekty.

E.J. Strickland - perkusja, Marcus Strickland - saksofon, Godwin Louis - saksofon, Josh Ginsburg - kontrabas, Taber Gable - fortepian
Szczegóły