Program

23 listopada 2017, czwartek, godz.20:00

THE NU BAND (USA)

Każdy z muzyków tworzących zespół to wyjątkowa indywidualność współczesnego jazzu. To instrumentaliści mający za sobą ogromne doświadczenie w zakresie muzyki improwizowanej, związani z wieloma muzycznymi formacjami oraz współpracą z najwybitniejszymi jazzmanami świata – i dzięki temu bardziej znane są ich nazwiska, niż kwartet, który wspólnie tworzą pod szyldem The NU Band.

Mark Whitecage – saksofon, Thomas Heberer – trąbka, Joe Fonda – kontrabas, Lou Grassi – perkusja
Szczegóły
24 listopada 2017, piątek, godz.20:00

GANGA PROCESSION (Bretania / Indie) XXIV Dni Bretanii: podróżnicy i przybysze

Muzyczne spotkanie mistrzów. Nazwa Ganga Procession nawiązuje do znanego w świecie celtyckim projektu Celtic Procession, którego liderem był Jacques Pellen, łączącego tradycyjną muzykę bretońską z jazzem.

Szczegóły
25 listopada 2017, sobota, godz.20:30

TANECZNE ANDRZEJKI Z AGA CZYŻ PROJECT

Szalony taneczny wieczór z muzyką na żywo. W przerwach między występami zespołu gra DJ.

Aga Czyż - wokal, Krzysztof Kuśmierek - saksofony, Filip Chojnacki - instrumenty klawiszowe, Szymon Wieczorkiewicz - gitara basowa, Adam Wajdzik - perkusja
Szczegóły
26 listopada 2017, niedziela, godz.19:00

SNOWMAN

Zespół Snowman pochodzi z Poznania, a ich początki sięgają 2002 roku. Po sześcioletniej przerwie ukazała się ich kolejna płyta – „Gwiazdozbiór”.

Szczegóły
27 listopada 2017, poniedziałek, godz.20:00

WÓJCIŃSKI / SZMAŃDA QUARTET

Zespół czterech indywidualności muzycznych, którego repertuar stanowią zespołowe improwizacje, przybierające kształt utworów. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach, postanowili stworzyć nową formację, zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter muzyki tworzonej przez […]

Maurycy Wójciński – trąbka, Szymon Wójciński – fortepian, Ksawery Wójciński – kontrabas, Krzysztof Szmańda – perkusja
Szczegóły
28 listopada 2017, wtorek, godz.20:00

CONTRATIEMPO

Emocjonująca podróż do Hiszpanii: wyrazisty i ekspresyjny taniec, porywający, autentyczny śpiew flamenco w wykonaniu profesjonalnego śpiewaka flamenco z Hiszpanii, popisy gitarowe, dynamiczne stepowanie i gra na kastanietach. To wieczór pełen słońca.

Sebastiàn Sànchez Evilla – śpiew, Karolina Łucznik – taniec, Jarosław Czajczyński – gitara, Filip Swinarski – gitara, instrumenty perkusyjne
Szczegóły
29 listopada 2017, środa, godz.20:00

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA & AJAGORE: OBECNI NIEOBECNI

Najwspanialszy głos w Polsce zaśpiewa niezapomniane przeboje m.in. Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Marka Grechuty, Grzegorza Ciechowskiego, Jimiego Hendrixa.

Grażyna Łobaszewska – śpiew, Sławomir Kornas – bas, śpiew, Maciej Kortas – gitary, Michał Szczeblewski – perkusja
Szczegóły
30 listopada 2017, czwartek, godz.18:30

TED NEMETH

Koncert w ramach jesiennej trasy zespołu Ted Nemeth promującej drugą płytę zespołu „CTRL-C”. Goście: Hoszpital, Felix The Baker.

Szczegóły
01 grudnia 2017, piątek, godz.20:00

GURAL: „DOM OTWARTYCH DRZWI”

Premiera albumu Dom Otwartych Drzwi donGURALesko

Szczegóły
02 grudnia 2017, sobota, godz.20:00

JELONEK

Multiinstrumentalista, znany z charyzmatycznych i żywiołowych wstępów, z pewnością rozgrzeje swoich fanów z mroźny grudniowy wieczór.

Szczegóły
03 grudnia 2017, niedziela, godz.20:00

CLOSTERKELLER: ABRACADABRA VIRIDIAN TOUR 2017

Koncert promujący nowy album zespołu – „Viridian”!

Szczegóły
04 grudnia 2017, poniedziałek, godz.20:00

AMILCAR BATISTA CRUZ

Przebojowy wieczór z brazylijską muzyką na głos i dwie gitary!

Amilcar Batista Cruz - wokal, gitara, Artur Affek - gitara
Szczegóły
05 grudnia 2017, wtorek, godz.17:30

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI: KONCERT MIKOŁAJKOWY – koncert dodatkowy!

Specjalny koncert mikołajkowy – z nowym, nieprezentowanym dotychczas w Poznaniu , programem. Jak zwykle dużo inteligentnego humoru, satyra i piosenki!

Szczegóły
05 grudnia 2017, wtorek, godz.20:00

ANDRZEJ PONIEDZIELSKI: KONCERT MIKOŁAJKOWY

Specjalny koncert mikołajkowy – z nowym, nieprezentowanym dotychczas w Poznaniu , programem. Jak zwykle dużo inteligentnego humoru, satyra i piosenki!

Szczegóły
06 grudnia 2017, środa, godz.20:00

RALPH KAMINSKI & MY BEST BAND IN THE WORLD

Jego muzyka to oryginalny miks akustycznego popu z elementami muzyki filmowej i klasycznej. Pełne melancholii piosenki Ralpha, oparte najczęściej na organicznych dźwiękach fortepianu i smyczków stanowią, jak mówi sam autor, zapis osobistych doświadczeń.

Szczegóły
07 grudnia 2017, czwartek, godz.19:30

DOM O ZIELONYCH PROGACH

Dynamiczne brzmienie, zaskakujące zwroty harmonii piosenek, świetnie wkomponowane skrzypce, podkreślające folkowy charakter piosenek Domu – to jest to, co liczni miłośnicy tej formacji lubią najbardziej.

Szczegóły
08 grudnia 2017, piątek, godz.20:00

SORRY BOYS: AMOR TOUR

Druga trasa koncertowa promująca nominowany do Fryderyka album “Roma”, zawierający przebojowe “Wracam”, “Zwyczajne Cuda”, poruszające “Miasto Chopina”, a także najnowszy singiel „Apollo”.

Szczegóły
09 grudnia 2017, sobota, godz.20:00

Nowi Mistrzowie: KĄDZIELA / SARNECKI / WROMBEL / PULCYN / ZAGÓRSKI

Maciej Kądziela, który w czasie Blue Note Poznań Competition 2017 zachwycił swoją brawurową grą na saksofonie i wygrał konkurs w kategorii solista-instrumentalista, powraca na scenę Blue Note w formacji genialnego gitarzysty i kompozytora Rafała Sarneckiego. . . Godz. 18.00 – bezpłatne warsztaty dla młodych muzyków, godz. 20.00 – koncert, po koncercie – jam session. . […]

Szczegóły
10 grudnia 2017, niedziela, godz.16:00

KASIA GODZISZ I WEBSTER

Koncert promujący album Kasi Godzisz – „Balans”.

Szczegóły
10 grudnia 2017, niedziela, godz.19:00

KOLĘDA JEST KOBIETĄ

Polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu. Nietypowy, oryginalny skład, ciekawe aranżacje, szlachetne brzmienie.

Szczegóły