Aktualności

Martha High – bogini soulu

Martha High & The Soul Cookers

Fenomenalna wokalistka, ulubienica James Browna w swoim najnowszym projekcie składa hołd soulowym piosenkarkom albumem „Tribute To My Souls Sisters”.

Martha High
03.04.2020, piątek, godz. 20:00

Martha High była ważną osobą w życiu Jamesa Browna, była częścią jego zespołu przez ponad 30 lat! Współpracując z Brownem nagrywała z nim jego albumy, występowała na koncertach, a nawet stylizowała włosy! Po całym życiu spędzonym ramię w ramię z „Ojcem chrzestnym soulu”, poleciała do Tokio i połączyła siły z japońskim, funkowym zespołem – Osaka Monaurail, aby złożyć hołd wielkim wokalistkom, z którymi występowała w okresie współpracy z James Brownem. Album  „Tribute To My Souls Sisters” ukazał się 17 listopada 2017 roku za sprawą Record Kicks.

Pomysł na ten projekt powstał w 2014 roku, kiedy to wokalistka odwiedziła DJ Pari – producenta, szefa radiostacji Soulpower i współpracownika takich gwiazd soulu, jak: The Impressions, Lyn Collins czy Marva Whitney. Martha wspominała dawne czasy gdy występowała ze swoimi „soulowymi siostrami” podczas występów z James Brownem i oboje doszli do wniosku, że należy złożyć hołd, tak zwanym „Funky Divas”.

Martha poszła za radą DJ Pari i postanowiła połączyć siły przy okazji tego projektu z najgorętszym funkowym zespołem ostatnich lat – Osaka Monaurail. Japończycy zdążyli już podbić serca wielu ludzi na całym świecie, występując wspólnie z Marvą Whitney i Fredem Wesley’em oraz na takich festiwalach, jak: Montreal Jazz Festival, North Sea Jazz Festival i Womad.

Ta wyjątkowa kolaboracja przywraca do życia trzynaście soulowych perełek, które mogły zostać tak fenomenalnie zinterpretowane jedynie przez prawdziwą Funky Divę. Martha High śpiewa przebojowe utwory Lyn Collins, Anny King, Vicki Anderson oraz innych przyjaciółek sprzed lat. „Biorąc pod uwagę okoliczności i samą przyjemność śpiewania tych pięknych piosenek, jest to moja wiadomość do tych wspaniałych kobiet: Dziękuję wam, nie zostałyście zapomniane. Nagranie utworów innych Funky Divas wprawiłoby Jamesa Browna w niemały zachwyt i dumę. Od zawsze chciał, aby świat wiedział, że razem z nim na scenie występują fantastyczne, silne kobiety, równie funky jak on.” – Martha High