Aktualności

Bluesowy głos Ameryki

Shanna Waterstown

Jedna z najciekawszych i najważniejszych bluesowych artystów ostatniej dekady, prawdziwa „Blues Woman” – Shanna Waterstown!

Shanna Waterstwon
23.01.2020, czwartek, godz. 20:00

Shanna Waterstown urodziła się na południu Stanów Zjednoczony w centralnej Florydzie. Już jako dziecko była członkinią chóru gospelowego w czasach gdy w radiu można było usłyszeć takie gatunki jak motown soul, country czy funk. W wieku 11 lat założyła swój pierwszy zespół.

Szybko zaczęła koncertować, zaczynając od USA, a gdy stawała się coraz bardziej rozpoznawalną personą w świecie bluesa i jazzu, występy przeniosły się do Europy. Później odwiedzała najważniejsze festiwale, takie jak Blues Baden, festiwal Blues Basel, festiwal jazzowy Ascona, festiwal Ecaussines Blues.

W 1994 roku talent Shanny został odkryty przez francuskiego producenta, a jej pierwszy singiel rozszedł się w ilości 75 tysięcy egzemplarzy. Koncertowała w całej Francji oraz po wielu krajach Europy. Miała zaszczyt otwierać koncerty takich mistrzów jak James Brown, Buddy Guy czy Louisiana Red – wymieniając kilku. Spędziwszy wiele lat na pisaniu i komponowaniu, Shanna wydała swoją pierwszą płytę, w 2008 zatytułowaną „Inside My Blues”, a trzy lata później kolejną „A Real Woman”. Obie płyty zostały bardzo ciepło przyjęte, po czym artystka otrzymała przydomek „Blues Woman”.