Aktualności

Blue Note Poznań Competition 2017

logoBNPC2017-620

Już po raz czwarty młodzi muzycy rywalizować będą w Blue Note Poznań Competition – w trzech kategoriach – zespół instrumentalny, solista – instrumentalista oraz wokalista.

Najważniejszym kryterium decydującym o możliwości wzięcia udziału w konkursie jest wiek – w chwili rozgrywania finału (13-15 października) uczestnicy nie mogą mieć skończonych 30 lat. Wszyscy chętni młodzi muzycy powinni wysłać zgłoszenie z nagraniami, tak aby do 4 października trafiło do organizatorów konkursu. Komisja kwalifikacyjna po przesłuchaniu wszystkich nagrań podejmie decyzję, kogo zaprosić do finału. (karta zgłoszenia, regulamin konkursu)

13 i 14 października finaliści zaprezentują swoje umiejętności w czasie otwartych dla publiczności przesłuchań (z bezpłatnym wstępem), a jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego zadecyduje komu przyznać nagrody, których pula w tym roku wynosi 27 tysięcy złotych netto. Przewidziano 10 tysięcy zł dla najlepszego zespołu instrumentalnego, oraz po trzy tysiące dla najlepszego solisty – instrumentalisty i wokalisty. Na nagrody drugiego stopnia zarezerwowano 8 tysięcy, a na wyróżnienia – 3 tysiące.
15 października najlepsi muzycy zaprezentują się na koncercie laureatów (z wolnym wstępem dla publiczności) i otrzymają nagrody. Codziennie, na zakończenie dnia, odbywać się będą jam session, na które wstęp także będzie bezpłatny.

Blue Note Poznań Competition to także koncerty towarzyszące. 13 października na scenie Blue Note materiał ze swojej najnowszej płyty „Do You Dance!” zaprezentuje kwintet Kenny’ego Garretta, a 14 października wystąpi Denise King z towarzyszeniem tria Tony’ego Matcha z programem „When Jazz Meets Soul!”. Już po opadnięciu konkursowych emocji, 17 października, czeka nas kolejna muzyczna uczta – kwintet Roya Hargrove’a!

Blue Note Poznań Competition 2017
odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków
Miasta Poznania
oraz
Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Poznan bez Know How

 

 

 

 

Samorząd Województwa Wielkopolskiego